Zvonice na Valašském Olympu žije folklorem. Práci jinde bych nechtěla, říká správkyně

Zvonice na Valašském Olympu žije folklorem. Práci jinde bych nechtěla, říká správkyně
Zvonice vznikla před jedenácti lety na jednom z nejznámějších pahorků Hostýnsko-vsetínské vrchoviny, Soláni, které se mezi místními neřekne jinak než "Valašský Olymp".
Pahorek Soláň nabízí krásné výhledy na hřebenovky a okolní přírodu, která uchvátila Alenu Vašutovou při procházce po okolí. "Hned jsem věděla, že tu chci pracovat," říká dnešní správkyně objektu.
Vašutová ve Zvonici jen občas pomáhala, pak nastoupila na půl úvazku a nakonec se stala šéfovou.
Správkyně (na fotce v zadním rohu) dnes ve zvoničce pořádá řadu výstav i společné pečení perníčků, buchet a čerstvého chleba.
Foto: Zvonice Soláň
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
27. 7. 2019 18:18
V minulosti pracovala jako zootechnička v JZD a mistrová v šicí dílně. Před jedenácti lety šla na procházku okolo zvonice uprostřed zelených luk v hostinsko-vsetínských horách a tak se jí tam líbilo, že se ve zvoničce rozhodla pracovat. "Jsou tu nádherné výhledy na hřebenovky a krásná příroda," říká Alena Vašutová, správkyně Zvonice Soláň, která minulý rok získala ocenění Srdcař roku pro lidi, již konají dobro dlouhodobě, s radostí a nic za to neočekávají. Podívejte se, co všechno dnes ve zvonici pořádá.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Linka pražského metra A mezi Želivského a Depo Hostivař stojí

Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se v pondělí brzo ráno zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Cestující mají v tomto úseku využít povrchovou dopravu. Pražský dopravní podnik kvůli tomu upravil linky některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Tramvajová linka 7 je prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna od Vozovny Strašnice na Strašnickou a Nádraží Strašnice. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jezdí až do zastávky Strašnická, linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy na Želivského.

Zdroj: ČTK
Další zprávy