O tom se studentům na Strahově ani nesní. Nové koleje v Praze mají i playstationy

O tom se studentům na Strahově ani nesní. Nové koleje v Praze mají i playstationy
V pokoji jsou dvě postele a pracovní místa s výhledem buď do vnitrobloku, nebo na ulici.
Studenti spolu sdílí malou koupelnou, která je do pokoje vložená jako malá buňka.
V parteru, který má dvě úrovně, jsou televizní koutky. Studenti si na recepci mohou půjčit playstation a další herní konzole.
Takhle vypadá sdílený pokoj. Studenti si v něm platí devět tisíc korun za postel. Za singl zaplatí přibližně 15 tisíc. "To je pochopitelně i důvod, proč je 80 procent naší klientely ze zahraničí. Většina českých studentů si takovou částku dovolit nemůže, nebo si raději najdou ve městě společný byt," vysvětluje Ledvinová.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
22. 7. 2022 6:00
Proluka v pražských Holešovicích dostala po několika letech smysluplné využití. Mezi činžovními domy v ulici Na Zátorách vznikl důstojný palác, který slouží jako ubytování pro studenty. Dům o šesti patrech nabízí přes 500 pokojů, řadu společenských místností a studoven, kino i střešní terasy s grilem. Návrh kolejí 21. století vypracovalo studio Pavel Hnilička Architects+Planners.

The Fizz se nachází mezi Nádražím Holešovice a Výstavištěm. Lokalitu obklopuje rušná křižovatka, kterou křižují tramvaje, auta i autobusy. Naproti stojí městská tepelná elektrárna a jeden z nejstarších činžovních domů v Holešovicích. Budova po letech zkultivovala okolí a nastartovala změnu problematické části města jejíž charakter utrpěl dopravními stavbami z dob socialismu.

V okolí nových kolejí architekti navrhli široké chodníky se stromy a počítali i s obchody v parteru. "Právě tento způsob stavění je v této části Holešovic patrný jen na několika osamocených domech přelomu 19. a 20. století, které zde trčí jako pozůstatky po bombardování," popisují architekti.

Dům architekti od začátku tvořili na zakázku německé společnosti, která v Praze cílí na studenty ze zahraničí. Jeden pokoj vyjde průměrně na 15 tisíc korun. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka

Fotbalista Ondřej Mihálik přestoupil z Plzně do Slovácka. Pětadvacetiletý útočník podepsal s týmem z Uherského Hradiště tříletou smlouvu. Úřadující vítěz domácího poháru o tom informoval na klubovém webu.

"V hledáčku jsme Ondřeje měli již delší dobu, a když se teď naskytla příležitost přestup zrealizovat, tak jsme pro to udělali maximum. Jsem rád, že jsme se dohodli. Je to šikovný hráč, který nám může hodně pomoct," uvedl sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Bývalý mládežnický reprezentant v minulosti vedle Plzně nastupoval i za Jablonec, nizozemský Alkmaar nebo České Budějovice. V české lize odehrál 128 zápasů s 22 vstřelenými brankami.

"Slovácko se poslední tři sezony drží na špici ligy. Věřím, že týmu pomohu jak v ligové soutěži, tak i právě v boji o pohárovou Evropu. Jsem rád, že Slovácko projevilo o můj příchod zájem a rychle jsme se domluvili," řekl Mihálik.

Další zprávy