O Architekta roku se uchází autor Trojského mostu, galerie Dox i Vltavské filharmonie

O Architekta roku se uchází autor Trojského mostu, galerie Dox i Vltavské filharmonie
Mezi jeho nejznámější stavby patří přístavba Fakulty architektury RWTH v Cáchách…
Od roku 2012 byl Koucký vedoucím Kanceláře Metropolitního plánu a následně ředitelem Sekce plánování města na Institutu plánování a rozvoje Prahy. Samostatně nebo se svými spolupracovníky zpracoval více než 200 projektů různého charakteru, z nichž asi čtvrtinu realizoval. Je například autorem Trojského mostu v Praze 7…
Jednou z nejnovějších staveb architektonického dua je prosklená přístavba Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích.
Mezi další Kroupovy realizace patří například Centrum současného umění Dox v pražských Holešovicích.
Foto: IPR
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
16. 9. 2022 14:00
Porota vybrala finalisty prestižní české soutěže Architekt roku. O hlavní cenu se uchází pětice, která se v uplynulých pěti letech významně zasloužila o rozvoj kvalitní architektury v Česku. Mezi nominovanými je studio Kuba & Pilař architekti, Roman Koucký, Ivan Kroupa, Mirko Baum i Jan Magasaník z dánského studia BIG, který se podílel na návrhu Vltavské filharmonie.

"Důraz klademe především na odbornou úroveň práce, ať už se jedná o vznik staveb, či veřejného prostoru, technologické a materiálové inovace, šetrnost vůči životnímu prostředí a tak podobně," vysvětluje za porotu loňský laureát ceny, architekt Petr Stolín.

Vyhlášení soutěže Architekt roku 2022 bude 21. září v Letňanech. S nominovanými a jejich prací se můžete seznámit v galerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy