O Architekta roku se uchází autor Trojského mostu, galerie Dox i Vltavské filharmonie

O Architekta roku se uchází autor Trojského mostu, galerie Dox i Vltavské filharmonie
Mezi jeho nejznámější stavby patří přístavba Fakulty architektury RWTH v Cáchách…
Od roku 2012 byl Koucký vedoucím Kanceláře Metropolitního plánu a následně ředitelem Sekce plánování města na Institutu plánování a rozvoje Prahy. Samostatně nebo se svými spolupracovníky zpracoval více než 200 projektů různého charakteru, z nichž asi čtvrtinu realizoval. Je například autorem Trojského mostu v Praze 7…
Jednou z nejnovějších staveb architektonického dua je prosklená přístavba Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích.
Mezi další Kroupovy realizace patří například Centrum současného umění Dox v pražských Holešovicích.
Foto: IPR
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
16. 9. 2022 14:00
Porota vybrala finalisty prestižní české soutěže Architekt roku. O hlavní cenu se uchází pětice, která se v uplynulých pěti letech významně zasloužila o rozvoj kvalitní architektury v Česku. Mezi nominovanými je studio Kuba & Pilař architekti, Roman Koucký, Ivan Kroupa, Mirko Baum i Jan Magasaník z dánského studia BIG, který se podílel na návrhu Vltavské filharmonie.

"Důraz klademe především na odbornou úroveň práce, ať už se jedná o vznik staveb, či veřejného prostoru, technologické a materiálové inovace, šetrnost vůči životnímu prostředí a tak podobně," vysvětluje za porotu loňský laureát ceny, architekt Petr Stolín.

Vyhlášení soutěže Architekt roku 2022 bude 21. září v Letňanech. S nominovanými a jejich prací se můžete seznámit v galerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

USA a Korea odpálily čtyři rakety v reakci na balistický test KLDR

Armády Koreje a Spojených států dnes ve směru Japonského moře odpálily čtyři rakety země-země. Informovalo o tom jihokorejské ministerstvo obrany. Šlo podle něho o reakci na úterní test, při němž Severní Korea odpálila balistickou střelu, která poprvé od roku 2017 přeletěla japonské území.

Jihokorejský rezort obrany informoval, že jedna z raket se krátce po odpálení zřítila.

Úterní severokorejský test, který byl pátým během deseti dnů, ostře odsoudily jak Spojené státy, tak NATO. USA a Jižní Korea na test reagovaly leteckým cvičením, během něhož jihokorejský bojový letoun F-15K odpálil naváděné bomby na cíl v moři západně od korejského pobřeží. Armáda cvičení označila za "ukázku schopnosti přesného úderu".

V roce 2017, kdy Severní Korea naposledy odpálila raketu přes japonské území, podnikla jen o několik dnů později test atomové zbraně. Někteří analytici tvrdí, že je velmi pravděpodobné, že Pchjongjang koncem měsíce opět vyzkouší jadernou zbraň.

Rezoluce OSN zakazují Severní Koreji provádět zkoušky balistických raket jakéhokoliv doletu, které by byly schopné nést jadernou hlavici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy