Romantický kemp u Orlíku si oblíbili svatebčané. Chaty vypadají jako z Hříšného tance

Romantický kemp u Orlíku si oblíbili svatebčané. Chaty vypadají jako z Hříšného tance
Madansky si původně myslela, že místo bude lákat ty, kteří chtějí strávit nějaký čas v přírodě. O svatbách zpočátku vůbec nepřemýšlela. "Je to takový životní paradox. Jako dítě jsem svatby nesnášela a stála si za tím, že se nikdy nevdám. Pak jsem potkala svého muže a uvědomila jsem si, že chci také mít svůj velký den. Vzali jsme se tady, pak tu najednou chtěli mít svatbu i přátelé a letos už nás lidé vzali útokem," směje se.
"Chtěli jsme z Prahy utéct, a protože oba milujeme vodu, rozhodli jsme se, že spojíme svou vášeň se znalostmi z dřívějšího podnikání a najdeme si něco v přírodě," vysvětluje Madansky, která teď v areálu tráví většinu svého času.
Tady spí při svatbách novomanželé.
"Většinou je tu při svatbách společná hostina nebo večírek. Výhodou toho místa je, že tu nikoho nerušíme," říká majitelka.
Foto: Tomáš Vocelka
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 11. 2022 17:44
V zalesněné krajině u Orlické přehrady stojí přes padesát let chatkový tábor, do nějž dříve jezdívaly kempovat rodiny s dětmi. Posledních pár let byl na prodej, nikdo o něj ale nestál. "Znáte-li trochu rekreační střediska, která jsou často na nízké úrovni, tak tohle bylo ještě o level níž," říká Tereza Madansky, jež přesvědčila manžela, aby nemovitost koupili a dali jí tím druhou šanci.

Manželé kemp objevili během pandemie koronaviru. Místo je přesvědčilo okolní přírodou a blízkostí k vodě. Chatky byly sice zchátralé, Madansky je ale bytová designérka, a tak si dokázala představit, jak by místo působilo po obnově a s trochou barev.

"Manžel na mě při prohlídce nevěřícně zíral, čekal, že hned půjdeme. Já jsem ale cítila, že z toho místa dokážeme vybudovat něco jedinečného. Když jsme odtud odjížděli polní cestou, vysvětlila jsem mu své představy a on se nechal přesvědčit. Ještě z auta jsme volali makléři, že to bereme, a měli jsme štěstí. Pán, který byl na prohlídce po nás, chtěl místo srovnat se zemí a na pozemku postavit luxusní vilu," popisuje Madansky.

Místo dnes nese název Malý Oslov. Opravené chatky fungují jako ubytování typu glamping. Manželé ale nabízejí i pronájem celého areálu ke svatbám, teambuildingům nebo rodinným oslavám. "Páry, které k nám teď na podzim jezdí na prohlídky, nám říkají, že jsme se staly letošním hitem svateb. Často přitom zmiňují, že jim Malý Oslov připomíná kemp z Hříšného tance," směje se majitelka. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Nejvyšší soud zamítl dovolání dědičky rodu Walderode, usiluje o navrácení majetku

Nejvyšší soud v restituční kauze Walderode dovolání dědičky rodu kvůli možnosti navrácení majetku zamítl, uvedl starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Turnov je účastníkem řízení. Rod usiluje o vrácení majetku od roku 1992, zatím neúspěšně. Nárok uplatňuje vdova po Karlovi des Fours Walderode Johanna Kammerlanderová.

S podrobným odůvodněním rozhodnutí Nejvyššího soudu zatím neměl starosta Turnova čas se seznámit, i tak ale jeho verdikt nepovažuje za definitivní uzavření této restituční kauzy. "Předpokládám, že se (Kammerlanderová) obrátí k Ústavnímu soudu," dodal Hocke.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na bydlení stouply poprvé za poslední dekádu víc než příjmy, uvedli statistici

Výdaje na bydlení se loni domácnostem poprvé za posledních deset let zvedly rychleji než jejich čisté příjmy. V průměru se zvýšily o 10,4 procenta. Průměrná domácnost loni na jaře utratila měsíčně za bydlení 6820 korun, tedy asi 15 procent své čisté částky. Zatímco lidé ve vlastním domě či bytě vydali asi 12 procent čistého příjmu, lidé v nájmu 28 procent. Za růstem celkových výdajů na bydlení bylo hlavně zdražení energií. Výsledky na tiskové konferenci ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad.

Statistici mapují životní podmínky domácností každý rok na jaře. Loni se ptali 11 500 domácností. Do výdajových položek za bydlení zahrnuli nájemné či úhradu za užívání bytu, plyn, elektřinu, ústřední vytápění, teplou vodu, vodné a stočné, paliva i služby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy