Romantický kemp u Orlíku si oblíbili svatebčané. Chaty vypadají jako z Hříšného tance

Romantický kemp u Orlíku si oblíbili svatebčané. Chaty vypadají jako z Hříšného tance
Madansky si původně myslela, že místo bude lákat ty, kteří chtějí strávit nějaký čas v přírodě. O svatbách zpočátku vůbec nepřemýšlela. "Je to takový životní paradox. Jako dítě jsem svatby nesnášela a stála si za tím, že se nikdy nevdám. Pak jsem potkala svého muže a uvědomila jsem si, že chci také mít svůj velký den. Vzali jsme se tady, pak tu najednou chtěli mít svatbu i přátelé a letos už nás lidé vzali útokem," směje se.
"Chtěli jsme z Prahy utéct, a protože oba milujeme vodu, rozhodli jsme se, že spojíme svou vášeň se znalostmi z dřívějšího podnikání a najdeme si něco v přírodě," vysvětluje Madansky, která teď v areálu tráví většinu svého času.
Tady spí při svatbách novomanželé.
"Většinou je tu při svatbách společná hostina nebo večírek. Výhodou toho místa je, že tu nikoho nerušíme," říká majitelka.
Foto: Tomáš Vocelka
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 11. 2022 17:44
V zalesněné krajině u Orlické přehrady stojí přes padesát let chatkový tábor, do nějž dříve jezdívaly kempovat rodiny s dětmi. Posledních pár let byl na prodej, nikdo o něj ale nestál. "Znáte-li trochu rekreační střediska, která jsou často na nízké úrovni, tak tohle bylo ještě o level níž," říká Tereza Madansky, jež přesvědčila manžela, aby nemovitost koupili a dali jí tím druhou šanci.

Manželé kemp objevili během pandemie koronaviru. Místo je přesvědčilo okolní přírodou a blízkostí k vodě. Chatky byly sice zchátralé, Madansky je ale bytová designérka, a tak si dokázala představit, jak by místo působilo po obnově a s trochou barev.

"Manžel na mě při prohlídce nevěřícně zíral, čekal, že hned půjdeme. Já jsem ale cítila, že z toho místa dokážeme vybudovat něco jedinečného. Když jsme odtud odjížděli polní cestou, vysvětlila jsem mu své představy a on se nechal přesvědčit. Ještě z auta jsme volali makléři, že to bereme, a měli jsme štěstí. Pán, který byl na prohlídce po nás, chtěl místo srovnat se zemí a na pozemku postavit luxusní vilu," popisuje Madansky.

Místo dnes nese název Malý Oslov. Opravené chatky fungují jako ubytování typu glamping. Manželé ale nabízejí i pronájem celého areálu ke svatbám, teambuildingům nebo rodinným oslavám. "Páry, které k nám teď na podzim jezdí na prohlídky, nám říkají, že jsme se staly letošním hitem svateb. Často přitom zmiňují, že jim Malý Oslov připomíná kemp z Hříšného tance," směje se majitelka. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Rakousko ukončí od pondělí po vzoru Česka kontroly na hranici se Slovenskem

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Rakousko plánuje místo kontrol na hranici kontroly v příhraničních oblastech, a to v koordinaci se sousedními státy. V těchto oblastech země plánuje nasadit hlídky a drony.

Také v případě Česka bude po zrušení kontrol na hranici se Slovenskem fungovat na směnu v příhraničním prostoru 70 policistů. Podle českého ministra vnitra Víra Rakušana budou také pokračovat kontroly ve slovenských vlacích, které mají zajistit, aby případní odhalení migranti zůstali na slovenské straně hranice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy