Zámek v Hradci nad Moravicí vypadá jako anglické panství. Je téměř celý červený

Zámek v Hradci nad Moravicí vypadá jako anglické panství. Je téměř celý červený
Na kraji prostranství je balkon s krásnými výhledy do okolní krajiny.
Při stavbě zámeckého areálu se architekt inspiroval severoněmeckými gotickými hrady, konkrétně křižáckým Malborkem v dnešním Polsku.
V 80. letech 19. století ho pro šlechtický rod Lichnovských navrhl architekt Alexis Langer. Kníže chtěl takové panství, ve kterém bude moct chovat své anglické plnokrevníky, a tak měl v areálu i několik vedlejších stájí a zázemí pro kočáry.
Ve zrestaurovaném interiéru kdysi býval hospic pro raněné vojáky z první světové války a hospic pro nemohoucí koně.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
21. 6. 2020 8:00
Červený zámek v Hradci nad Moravicí vznikl z bývalých koníren, které v Nízkém Jeseníku navrhl koncem 19. století architekt Alexis Langer. Na kopci s výhledem na krajinu jižního Slezska choval tamní kníže anglické hřebce. Za války sloužily konírny jako nemocnice, za komunismu v nich byl hotel, který však později vyhořel. Až rozsáhlá oprava z loňského roku vrátila zámku původní ráz, podívejte se.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Ministr zahraničí Kulhánek vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN. Hlavním tématem bude Afghánistán

Českou delegaci na 76. zasedání Valného shromáždění Organizace spojených národů (OSN) v New Yorku ve dnech 20. až 25. září povede ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Loni a předloni Českou republiku zastupoval premiér Andrej Babiš (ANO). S národním projevem vystoupí v rámci všeobecné rozpravy v rámci sobotního programu.

Jedním z hlavních témat shromáždění bude situace v Afghánistánu poté, co se po odchodu spojeneckých vojsk moci v zemi ujalo radikální hnutí Tálibán.

Proslov bude mít ministr Kulhánek také na setkání k Všeobecné úmluvě o zákazu jaderných zkoušek a na ministerských setkáních k odpovědnosti chránit a k Mezinárodnímu trestnímu soudu. Zúčastní se i neformálního jednání šéfů diplomacií zemí Evropské unie.

Zdroj: Domácí
Další zprávy