Nádraží v Krči půjde k zemi, Praha tu postaví metro, obchody i záchytné parkoviště

Foto: Reflecta Development
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 1. 2020 9:31
Nádraží poblíž Krčského údolí půjde za pár let k zemi. S výstavbou linky metra D vznikne na jeho místě nové centrum, které nabídne obchody, kanceláře a záchytné parkoviště pro Středočechy. Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka se město poučilo z chyb a chce, aby v daných místech bylo víc než jen metro. S developery vyjednává o rozvoji území i nad stanicemi Nemocnice Krč a Písnice.

Jak by mělo v budoucnu vypadat území nad stanicí Nádraží Krč, která bude součástí plánované linky metra D, zveřejnila společnost Reflecta Development na přednášce v pražském Centru architektury a městského plánování. Veřejné debaty se účastnil mimo jiných také náměstek primátora Petr Hlaváček a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy