Na svažitém pozemku postavili krásný rodinný dům. Má vinný sklep i bylinkovou zahradu

Na svažitém pozemku postavili krásný rodinný dům. Má vinný sklep i bylinkovou zahradu
Dům od ateliéru Senaa stojí v malé vesnici na Moravě. Zadáním rodiny bylo, aby jí architekti na pozemku postavili moderní stavbu, "pokud to vůbec jde".
Pod ním jsou soukromé prostory rodiny, jako jsou dětské či hostinské pokoje, ložnice s výstupem do atria, koupelny, šatna, sauna a technická místnost.
... jídelna...
... a obývací pokoj.
Foto: Alex Shoots Buildings
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 2. 2021 11:01
Dům od ateliéru Senaa stojí v malé vesnici na Moravě. Zadáním rodiny bylo, aby jí architekti na pozemku postavili moderní stavbu, "pokud to vůbec jde". Pozemek měl tu nevýhodu, že byl vcelku skromný - a ještě ve svažitém terénu. "Celkové řešení je založeno na maximálním využití každé části pozemku pro dům a zahradu a na jejich vzájemném propojení," říkají autoři stavby.

Senaa je architektonický ateliér, který se stavbou soutěží v šestém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. 

S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2020 mohou autoři přihlašovat až do konce února. Více informací zde.

Podívejte se na dům, který stojí v oblasti Pálavy.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Chelsea postoupila přes Manchester City do finále Anglického poháru

Fotbalisté Chelsea postoupili do finále Anglického poháru. V semifinálovém utkání ve Wembley porazili Manchester City 1:0. Souboj dvou semifinalistů Ligy mistrů rozhodl v 55. minutě marocký záložník Hakim Zijach.

"Blues" se probojovali do finále podruhé za sebou a ve čtvrté z posledních pěti sezon. Soutěž dosud ovládli osmkrát. Ve finále se utkají s Leicesterem, nebo Southamptonem, jejichž nedělnímu duelu bude přihlížet 4000 diváků. Utkání poslouží jako testovací akce pro návrat fanoušků na stadiony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy