Na jógu do džungle. V mexickém pralese vzniklo meditační centrum z bambusu

Na jógu do džungle. V mexickém pralese vzniklo meditační centrum z bambusu
Chrám Luum postavili místní z ohnutých bambusových tyčí, podle architektů je totiž tento materiál nejlépe odolný vůči hurikánům a jiným přírodním katastrofám.
Bambusová konstrukce je "uhnízděná" přímo u městečka Tulum, které je známé pro své písčité pláže a mayské památky.
Pavilon je symetrický, v pěti jeho bodech střecha sahá až k zemi, čímž vytváří chladnější prostředí uvnitř místnosti.
Stavba podle architektů demonstruje, jak se v tak citlivých oblastech, jako je právě prales, dá stavět z obnovitelných zdrojů. Díky otevřené konstrukci má navíc materiál neustálý přísun vzduchu, a tak ve vlhkém prostředí nehnije.
Foto: CO-Lab Design Office
Magazín Magazín
1. 8. 2019 14:29
Vypadá jako hnízdo, které spadlo odvrácenou stranou ze stromu. Luum Temple je nové centrum jógy nabízející klidnou meditaci v džungli poblíž mexického města Tulum. Kromě dřevěného chrámu navrhlo studio CO-LAB v lese také bungalov pro hosty s výhledem do džungle. I na něj se můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy