Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk

Modré stěny, hodně knih a nábytek z dětství. Tak bydlí režisér Jan Hřebejk
Majitelé mají v domě několik originálních kousků umění. V přízemí visí ze stropu lustr se vzorem bublinek od Bořka Šípka, který dříve svítil v restauraci Arzenal. U schodů je fotografie od Tona Stana.
Jídelna je prosklená a dá se z ní vstoupit na zastřešenou terasu.
Lustr a mosazná deska na jídelním stole pocházejí z retro shopu Moare, který vlastní výtvarník Miroslav Bednář. Německé světlo je z 60. let minulého století, židle ze sedmdesátek.
Zastřešená terasa propojuje interiér a exteriér. "Chtěli jsme, aby se do patra přesunul každodenní život rodiny. Napadlo nás část terasy zastřešit, a tím zvětšit obytný prostor," dodávají Hřebejkovi.
Foto: BoysPlayNice, zdroj: Martina Králová (Elle Decoration)
Magdaléna Medková Magdaléna Medková, Martina Králová (Elle Decoration)
18. 10. 2020 20:16
"Nechtěli jsme minimalismus, který budeme postupně zabydlovat. Potřebovali jsme mít interiér útulný hned," říká režisér Jan Hřebejk, který před pár lety koupil řadový dům se zahradou pod pražským Strahovem. Společně s manželkou chtěli do dvou pater vměstnat vše, co mají rádi. Aby to neskončilo fiaskem, přizvali si k rekonstrukci Dagmar Štěpánovou ze studia Formafatal. Podívejte se na výsledek.

Studio Formafatal založila architektka Dagmar Štěpánová a společně s ní ho tvoří celkem deset lidí. Zaměřují se na architekturu, interiér a produktový design. Za práci na Art Villas Costa Rica nebo vinný bar Autentista dostalo studio tuzemské i mezinárodní ocenění. Psali jsme o nich zde

 

Právě se děje

před 45 minutami

Kaczyński: Protesty proti omezení potratů budou stát mnoho životů

Předseda polské vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) v prohlášení varoval, že protesty proti nálezu ústavního soudu, kterým se prakticky ruší možnost legálních potratů, budou stát životy mnoha lidí. Polsko podobně jako jiné evropské země zažívá strmý nárůst případů koronavirové infekce.

Lidé, kteří protesty svolávají, se podle Kaczyńského dopouštějí veřejného ohrožení, tedy trestného činu. "Vážného trestného činu," podotkl šéf PiS, který od nedávna zastává i post vicepremiéra, jenž dohlíží na resorty obrany, vnitra a spravedlnosti.

"Stát má právo, ale také povinnost se takovým akcím postavit," řekl šéf národně-konzervativní strany, který je považován za nejmocnějšího politika v Polsku.

Vlna protestů se v Polsku zvedla poté, co ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných PiS, minulý týden shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy