V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra

V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra
...a zimní zahrada či terasa.
Na zádveří navazuje centrální prostor s kuchyní a schodištěm do druhého patra.
Na kuchyň volně navazuje jídelna...
Přestože vila pochází z 30. let minulého století, její původní kouzlo překryly nevhodné omítky a nátěry.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 10. 2020 16:36
Vila s fontánou je prvorepublikový víkendový dům, který stojí nedaleko Prahy. Na zahradě je občas slyšet vlak a cítit vůně vody z nedaleké řeky. "Když jsme dům, poprvé viděli, nevypadal jako dnes. Byl zatížený nánosy omítek a jeho prvorepubliková jiskra byla dávno pryč," říkají architekti ze studia Mjölk, kteří vile letos vrátili původní kouzlo. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy