V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra

V Praze opravili vilu s fontánou z 30. let. Do vody se dá skočit i z prvního patra
...a zimní zahrada či terasa.
Na zádveří navazuje centrální prostor s kuchyní a schodištěm do druhého patra.
Na kuchyň volně navazuje jídelna...
Přestože vila pochází z 30. let minulého století, její původní kouzlo překryly nevhodné omítky a nátěry.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
3. 10. 2020 16:36
Vila s fontánou je prvorepublikový víkendový dům, který stojí nedaleko Prahy. Na zahradě je občas slyšet vlak a cítit vůně vody z nedaleké řeky. "Když jsme dům, poprvé viděli, nevypadal jako dnes. Byl zatížený nánosy omítek a jeho prvorepubliková jiskra byla dávno pryč," říkají architekti ze studia Mjölk, kteří vile letos vrátili původní kouzlo. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy