Malý byt ve Vršovicích rozsvítili a opticky zvětšili. Část stropu nahradili sítí

Malý byt ve Vršovicích rozsvítili a opticky zvětšili. Část stropu nahradili sítí
Malý byt, který vlastní rodina s dětmi, se nachází v pražských Vršovicích. Původně v něm bylo více příček a také poměrně šero, protože do něj neprostupoval dostatek denního světla. "Řešení jsme našli v maximálním otevření všude, kde to bylo možné, a v optických hrátkách, které zprostředkují velkorysý dojem i na malé ploše. Zároveň byl využit každý kout bytu," vysvětlují autoři rekonstrukce.
Celým interiérem se propisuje žlutá barva, která domov pozvedla a dodala mu veselejší notu. Kuchyň od posezení a dětských hraček oddělují jen skříňky a zásuvky na nádobí.
"Síť zabírá v podstatě celou půdorysnou plochu kuchyně a vzhledem ke své nosnosti dovoluje, aby v ní řádilo či odpočívalo i více lidí najednou. Nejoblíbenější je u dětí, ale zalíbení v ní najdou i pozorovatelé, kteří se chtějí pokochat děním v kuchyni, mají totiž možnost nahlédnout pod pokličku doslova z ptačí perspektivy," říkají architekti.
Ložnice manželů je skromná, ale dostatečná s přirozeným světlem ze střešního okna.
Foto: Tomáš Hejzlar
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
12. 12. 2020 11:56
Cílem bylo pozvat do bytu slunce, a to ve všech myslitelných rovinách, říkají architekti ze studia Mooza, kteří před rokem začali pracovat na přestavbě podkroví v pražských Vršovicích. Prostor s 59 metry čtverečními měl tu nevýhodu, že působil "stísněně" a přes den v něm bylo málo světla. Přesto v něm architekti viděli potenciál.

Malý byt, který vlastní rodina s dětmi, se nachází v pražských Vršovicích. Původně v něm bylo více příček a také poměrně šero, protože do něj neprostupoval dostatek denního světla. "Řešení jsme našli v maximálním otevření všude, kde to bylo možné, a v optických hrátkách, které zprostředkují velkorysý dojem i na malé ploše. Zároveň byl využit každý kout bytu," vysvětlují autoři rekonstrukce ze studia Mooza. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy