V Praze se prodává vodárenská věž za 95 milionů. Je v ní luxusní mezonetový byt

Podívejte se, jak může vodárenská věž v pražské Libni vypadat po finálních úpravách na mezonetový byt.
V roce 1988 se věž dostala do vlastnictví městské části Libeň, která pro ni ale nenašla jiné využití, takže věž chátrala, přestože ji stát o tři roky později vyhlásil chráněnou kulturní památkou.
V novém tisíciletí věž koupil soukromý investor Martin Sluka a rozhodl se ji za desítky milionů korun přestavět na mezonetový byt o třech podlažích s výtahem. Úpravy začaly už v roce 2008. Na fotce lze vidět vrchní část budovy před zahájením stavebních prací.
Dnes se v interiéru věže nachází byt 3+kk o rozloze 223 metrů čtverečních. Kompletní pozemek má rozměry 1268 metrů čtverečních. Do obytné části se vstupuje z poslední stanice výtahu a jednotlivé místnosti bytu propojuje schodiště při obvodu věže.
Nejspodnější patro by měl podle návrhu tvořit obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíží a toaletou.
Foto: Luxent
Magazín Magazín
5. 7. 2019 14:01
Vodárenská věž v pražské Libni, která se nachází na seznamu chráněných kulturních památek, je nyní k prodeji za 95 milionů korun. Věž stojí na pomezí ulic Davídkova a Na Slovance nedaleko sídliště Ďáblice už od roku 1904. Na počátku minulého století ji postavil architekt František Schlaffer v klasicistním slohu. Před více než deseti lety ji pak soukromý investor nechal upravit pro účely mezonetového bytu se schodištěm podél jejího obvodu.
 

Právě se děje

Další zprávy