Za krásný výhled se platí. Vodárenská věž přeměněná na luxusní byt stojí 97 milionů

Podívejte se, jak může vodárenská věž v pražské Libni vypadat po finálních úpravách na mezonetový byt.
V roce 1988 se věž dostala do vlastnictví městské části Libeň, která pro ni ale nenašla jiné využití, takže věž chátrala, přestože ji stát o tři roky později vyhlásil chráněnou kulturní památkou.
V novém tisíciletí věž koupil soukromý investor Martin Sluka a rozhodl se ji za desítky milionů korun přestavět na mezonetový byt o třech podlažích s výtahem. Úpravy začaly už v roce 2008. Na fotce lze vidět vrchní část budovy před zahájením stavebních prací.
Dnes se v interiéru věže nachází byt 3+kk o rozloze 223 metrů čtverečních. Kompletní pozemek má rozměry 1268 metrů čtverečních. Do obytné části se vstupuje z poslední stanice výtahu a jednotlivé místnosti bytu propojuje schodiště při obvodu věže.
Nejspodnější patro by měl podle návrhu tvořit obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíží a toaletou.
Foto: Luxent
Magazín Magazín
Aktualizováno 4. 6. 2021 17:55
Už více než tři roky čeká vodárenská věž v pražské Libni na svého kupce. K mání je za 95 milionů korun. Věž stojí na pomezí ulic Davídkova a Na Slovance nedaleko sídliště Ďáblice už od roku 1904 a je zapsána na seznam chráněných kulturních památek. Před více než deseti lety ji soukromý investor nechal upravit pro účely mezonetového bytu se schodištěm podél jejího obvodu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy