V Praze se prodává vodárenská věž za 95 milionů. Je v ní luxusní mezonetový byt

Podívejte se, jak může vodárenská věž v pražské Libni vypadat po finálních úpravách na mezonetový byt.
V roce 1988 se věž dostala do vlastnictví městské části Libeň, která pro ni ale nenašla jiné využití, takže věž chátrala, přestože ji stát o tři roky později vyhlásil chráněnou kulturní památkou.
V novém tisíciletí věž koupil soukromý investor Martin Sluka a rozhodl se ji za desítky milionů korun přestavět na mezonetový byt o třech podlažích s výtahem. Úpravy začaly už v roce 2008. Na fotce lze vidět vrchní část budovy před zahájením stavebních prací.
Dnes se v interiéru věže nachází byt 3+kk o rozloze 223 metrů čtverečních. Kompletní pozemek má rozměry 1268 metrů čtverečních. Do obytné části se vstupuje z poslední stanice výtahu a jednotlivé místnosti bytu propojuje schodiště při obvodu věže.
Nejspodnější patro by měl podle návrhu tvořit obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíží a toaletou.
Foto: Luxent
Magazín Magazín
5. 7. 2019 14:01
Vodárenská věž v pražské Libni, která se nachází na seznamu chráněných kulturních památek, je nyní k prodeji za 95 milionů korun. Věž stojí na pomezí ulic Davídkova a Na Slovance nedaleko sídliště Ďáblice už od roku 1904. Na počátku minulého století ji postavil architekt František Schlaffer v klasicistním slohu. Před více než deseti lety ji pak soukromý investor nechal upravit pro účely mezonetového bytu se schodištěm podél jejího obvodu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy