V Praze se prodává vodárenská věž za 95 milionů. Je v ní luxusní mezonetový byt

Podívejte se, jak může vodárenská věž v pražské Libni vypadat po finálních úpravách na mezonetový byt.
V roce 1988 se věž dostala do vlastnictví městské části Libeň, která pro ni ale nenašla jiné využití, takže věž chátrala, přestože ji stát o tři roky později vyhlásil chráněnou kulturní památkou.
V novém tisíciletí věž koupil soukromý investor Martin Sluka a rozhodl se ji za desítky milionů korun přestavět na mezonetový byt o třech podlažích s výtahem. Úpravy začaly už v roce 2008. Na fotce lze vidět vrchní část budovy před zahájením stavebních prací.
Dnes se v interiéru věže nachází byt 3+kk o rozloze 223 metrů čtverečních. Kompletní pozemek má rozměry 1268 metrů čtverečních. Do obytné části se vstupuje z poslední stanice výtahu a jednotlivé místnosti bytu propojuje schodiště při obvodu věže.
Nejspodnější patro by měl podle návrhu tvořit obývací pokoj s kuchyňským koutem, spíží a toaletou.
Foto: Luxent
Magazín Magazín
5. 7. 2019 14:01
Vodárenská věž v pražské Libni, která se nachází na seznamu chráněných kulturních památek, je nyní k prodeji za 95 milionů korun. Věž stojí na pomezí ulic Davídkova a Na Slovance nedaleko sídliště Ďáblice už od roku 1904. Na počátku minulého století ji postavil architekt František Schlaffer v klasicistním slohu. Před více než deseti lety ji pak soukromý investor nechal upravit pro účely mezonetového bytu se schodištěm podél jejího obvodu.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy