Kolín má novou sportovní halu. Navrhli ji špičkoví architekti, odkazuje na sokolovny

Kolín má novou sportovní halu. Navrhli ji špičkoví architekti, odkazuje na sokolovny
Nová sokolovna stojí v Kolíně  na pozemku obklopeném přírodou a cyklostezkou, která se vine podél Labe. Navrhli ji oceňovaní čeští architekti ze studia Ov-a, kteří v roce 2020 získali se sídlem pro sklářskou firmu Lasvit v Novém Boru Českou cenu za architekturu.
Do přední části budovy architekti umístili celkem šest šaten a sociální zázemí s toaletami pro návštěvníky.
Dispozice vychází z rozhodnutí, že vše se bude odehrávat v jednom podlaží.
Prostor se dá přizpůsobit k hraní florbalu, basketballu, korfbalu, házené, volejbalu a futsalu.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
28. 11. 2021 15:35
Pro stavbu nové sportovní haly vybralo město Kolín krásný pozemek v Borkách u listnatého lesa a cyklostezky, která se vine podél pomalého toku Labe. Veřejnou soutěž vyhrálo oceňované české studio Ov-a, a pod vedením Štěpána Valoucha a Jiřího Opočenského tak vznikla stavba, která moderním způsobem navazuje na tradici prvorepublikových sokoloven. Náklady na stavbu město vyšly na 111 milionů korun.

"Zadání bylo postavit u řeky Labe univerzální sportovní halu se zázemím a tribunou pro diváky. Návrh pomohly definovat následující fenomény: rovinatý Kolín, kde se dobře jezdí na kole, přátelská atmosféra města, které je velké tak akorát, a pomalý tok Labe a přírodní poloha místa," říkají Štěpán Valouch a Jiří Opočenský ze studia Ov-a , držitelé České ceny za architekturu 2020 za sídlo firmy Lasvit v Novém Boru.

Podívejte se na jejich moderní sokolovnu v Kolíně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy