Kemp v Thajsku nabízí noc mezi slony. Ubytování v bublině vyjde na 13 tisíc korun

Magazín Magazín
21. 1. 2020 13:23
Turisté, kteří navštíví luxusní resort Anantara na severu Thajska, mají možnost přespat ve výběhu slonů. Tamní rezervace nabízí ubytování v průhledné bublině přímo na kraji džungle. Jedna noc v moderním apartmánu vyjde na zhruba 13 tisíc korun.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů. | Foto: anantara.com

Bubliny v džungli mají 22 metrů čtverečních, postel a klimatizaci. Kemp se nachází nad řekou Mekong a je součástí jedné z nejstarších přírodních rezervací na severu Thajska, poblíž Chiang Rai. 

Jedna noc vyjde turisty v přepočtu na 13 tisíc korun, součástí je nonstop servis, večeře a minibar. Rezervace vznikla pro slony, kteří potřebují péči chovatelů. Pronájem apartmánů pomáhá dotovat krmení a veterináře bez toho, aby chovatelé museli slony vystavovat aktivitám spojeným s turismem. 

Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar.
Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar. | Foto: anantara.com

Apartmány stojí na dřevěných základech a jsou z polyesteru. Kromě bublin nabízí resort také výlety do džungle a luxusní pokoje v hotelu v Chiang Rai. 

Sloní turistika je v Thajsku spojená s velkým byznysem. Na severu existuje mnoho způsobů, jak se k velkým savcům dostat na dosah. Ve městě Chiang Mai nabízí kanceláře jízdu na slonech hned v několika rezervacích. V poslední době se ale zvyšuje poptávka po "etických zážitcích", které slonům pomáhají přežít.

Sloni v Thajském útulku mají nadstandardní péči. Učí se hrát na klavír.

Britský hudebník uklidňuje nemocné slony hrou na klavír | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy