Kemp v Thajsku nabízí noc mezi slony. Ubytování v bublině vyjde na 13 tisíc korun

Magazín Magazín
21. 1. 2020 13:23
Turisté, kteří navštíví luxusní resort Anantara na severu Thajska, mají možnost přespat ve výběhu slonů. Tamní rezervace nabízí ubytování v průhledné bublině přímo na kraji džungle. Jedna noc v moderním apartmánu vyjde na zhruba 13 tisíc korun.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů. | Foto: anantara.com

Bubliny v džungli mají 22 metrů čtverečních, postel a klimatizaci. Kemp se nachází nad řekou Mekong a je součástí jedné z nejstarších přírodních rezervací na severu Thajska, poblíž Chiang Rai. 

Jedna noc vyjde turisty v přepočtu na 13 tisíc korun, součástí je nonstop servis, večeře a minibar. Rezervace vznikla pro slony, kteří potřebují péči chovatelů. Pronájem apartmánů pomáhá dotovat krmení a veterináře bez toho, aby chovatelé museli slony vystavovat aktivitám spojeným s turismem. 

Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar.
Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar. | Foto: anantara.com

Apartmány stojí na dřevěných základech a jsou z polyesteru. Kromě bublin nabízí resort také výlety do džungle a luxusní pokoje v hotelu v Chiang Rai. 

Sloní turistika je v Thajsku spojená s velkým byznysem. Na severu existuje mnoho způsobů, jak se k velkým savcům dostat na dosah. Ve městě Chiang Mai nabízí kanceláře jízdu na slonech hned v několika rezervacích. V poslední době se ale zvyšuje poptávka po "etických zážitcích", které slonům pomáhají přežít.

 

Právě se děje

Další zprávy