Kemp v Thajsku nabízí noc mezi slony. Ubytování v bublině vyjde na 13 tisíc korun

Magazín Magazín
21. 1. 2020 13:23
Turisté, kteří navštíví luxusní resort Anantara na severu Thajska, mají možnost přespat ve výběhu slonů. Tamní rezervace nabízí ubytování v průhledné bublině přímo na kraji džungle. Jedna noc v moderním apartmánu vyjde na zhruba 13 tisíc korun.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů. | Foto: anantara.com

Bubliny v džungli mají 22 metrů čtverečních, postel a klimatizaci. Kemp se nachází nad řekou Mekong a je součástí jedné z nejstarších přírodních rezervací na severu Thajska, poblíž Chiang Rai. 

Jedna noc vyjde turisty v přepočtu na 13 tisíc korun, součástí je nonstop servis, večeře a minibar. Rezervace vznikla pro slony, kteří potřebují péči chovatelů. Pronájem apartmánů pomáhá dotovat krmení a veterináře bez toho, aby chovatelé museli slony vystavovat aktivitám spojeným s turismem. 

Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar.
Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar. | Foto: anantara.com

Apartmány stojí na dřevěných základech a jsou z polyesteru. Kromě bublin nabízí resort také výlety do džungle a luxusní pokoje v hotelu v Chiang Rai. 

Sloní turistika je v Thajsku spojená s velkým byznysem. Na severu existuje mnoho způsobů, jak se k velkým savcům dostat na dosah. Ve městě Chiang Mai nabízí kanceláře jízdu na slonech hned v několika rezervacích. V poslední době se ale zvyšuje poptávka po "etických zážitcích", které slonům pomáhají přežít.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy