Kemp v Thajsku nabízí noc mezi slony. Ubytování v bublině vyjde na 13 tisíc korun

Magazín Magazín
21. 1. 2020 13:23
Turisté, kteří navštíví luxusní resort Anantara na severu Thajska, mají možnost přespat ve výběhu slonů. Tamní rezervace nabízí ubytování v průhledné bublině přímo na kraji džungle. Jedna noc v moderním apartmánu vyjde na zhruba 13 tisíc korun.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů.
Tak zvané bubliny nabízí výhled na hvězdy a stáda slonů. | Foto: anantara.com

Bubliny v džungli mají 22 metrů čtverečních, postel a klimatizaci. Kemp se nachází nad řekou Mekong a je součástí jedné z nejstarších přírodních rezervací na severu Thajska, poblíž Chiang Rai. 

Jedna noc vyjde turisty v přepočtu na 13 tisíc korun, součástí je nonstop servis, večeře a minibar. Rezervace vznikla pro slony, kteří potřebují péči chovatelů. Pronájem apartmánů pomáhá dotovat krmení a veterináře bez toho, aby chovatelé museli slony vystavovat aktivitám spojeným s turismem. 

Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar.
Jedna noc v rezervaci stojí třináct tisíc korun, v ceně je večeře a minibar. | Foto: anantara.com

Apartmány stojí na dřevěných základech a jsou z polyesteru. Kromě bublin nabízí resort také výlety do džungle a luxusní pokoje v hotelu v Chiang Rai. 

Sloní turistika je v Thajsku spojená s velkým byznysem. Na severu existuje mnoho způsobů, jak se k velkým savcům dostat na dosah. Ve městě Chiang Mai nabízí kanceláře jízdu na slonech hned v několika rezervacích. V poslední době se ale zvyšuje poptávka po "etických zážitcích", které slonům pomáhají přežít.

Sloni v Thajském útulku mají nadstandardní péči. Učí se hrát na klavír.

Britský hudebník uklidňuje nemocné slony hrou na klavír | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy