Když sklady nejsou plechová ostuda. Domy pod Lysou horou působí jako malebné stavení

Když sklady nejsou plechová ostuda. Domy pod Lysou horou působí jako malebné stavení
Součástí domu je i malá zasedací místnost pro zaměstnance a vedení areálu.
Uvnitř budovy je garáž pro parkování strojů, které pečují o celý golfový resort.
Druhá stavba je jednoduchá, patrová. Má ocelový skelet a fasádu ze dřeva.
Golfový areál v Ostravici má nové technické zázemí, které navazuje na tradici moravských stavení a přispívá ke zkrášlení okolní krajiny. Pro majitele ho navrhli architekti Martin Šilhan a Jiří Papoušek z brněnského studia Papousek & Silhan Architects.
Foto: Petr Polák
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
31. 5. 2022 5:59
Golfový areál v Ostravici má jedno z nejhezčích hřišť v republice, výhledy na vrcholky Beskyd a Lysou horu ale kazily staré sklady a zázemí pro zaměstnance. Majitel proto oslovil architekty Martina Šilhana a Jiřího Papouška s tím, aby pro resort navrhli nové technické zázemí, které by zapadalo do malebné krajiny. Výsledkem jsou tři domy se sedlovou střechou a fasádou z modřínu.

Majitel resortu měl původně představu, že jako zázemí pro zahradní techniku a zaměstnance mu postačí plechové skladovací haly. Po dlouhých debatách s architekty ale přistoupil na to, že nová stavba může přispět ke kultivaci krajiny a zároveň doplnit plánovanou výstavbu bytů v širším okolí.

"Snažili jsme se navázat na místní řemeslné tradice a navrhli jsme domy, které svým výrazem nebudou trnem v oku majitelům budoucích bytů. Vznikl tak moderní hospodářský dvůr, který pro nikoho nebude sousedskou ostudou," vysvětlují architekti ze studia Papousek & Silhan Architects.

Podívejte se, jak mohou vypadat obyčejné technické sklady.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy