Dvakrát přepluli Atlantik na plachetnici. Byt si zařídili ve stylu mořeplavců

Dvakrát přepluli Atlantik na plachetnici. Byt si zařídili ve stylu mořeplavců
Rodiče v minulosti dvakrát přepluli Atlantik na plachetnici, a proto jsou výrazným prvkem v bytě plochy námořnicky modré barvy.
Velkou část pokoje zabírají stůl, postele a skříň. Místo pro hry je schované nad každou z postelí, které dohromady propojuje dřevěný most.
Z prolézačky se dá jako z kajuty dívat na dění ve společenské místnosti.
Dětský pokoj vyzařuje atmosféru klidného moře i jeho nekonečného obzoru.
Foto: OBLIQO DESIGN
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
17. 6. 2021 6:02
Mladá rodina se dvěma dětmi si koupila byt se třemi pokoji, a protože se ve svém volném čase ráda plaví na plachetnici, chtěla, aby byl interiér co nejvíce vzdušný a navozoval atmosféru klidného moře i jeho nekonečného obzoru. Součástí nového domova jsou motivy jako, kruhová okénka, kajuty pro děti. To vše v odstínu námořnické modré.

"Z daných 78 metrů čtverečních jsme se snažili dostat maximum. Příkladem je dětský pokoj o patnácti metrech čtverečních, který slouží pro děvče a chlapce.  Zadáním bylo vytvořit samostatné zóny pro obě děti s pocitem soukromí. Toho jsme docílili částečným odcloněním postelí a směřováním každého lůžka k jiné straně pokoje," říkají architekti ze studia Obliqo Design.

Byt je jedním z projektů přihlášených v soutěži Interiér roku 2020, konkrétně v kategorii Soukromý interiér - novostavba. Vyhlášení výsledků bude 21. září na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy