Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení

Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení
Opuštěné stavení se skládalo z celkem tří domů, které původní majitelé vystavěli ve svažité zahradě. "Soubor těchto drobných stavení se nacházel ve velmi zanedbaném, neobývatelném stavu. Ponechali jsme pouze nejstarší kamennou část orientovanou do ulice," říkají architekti z Ateliéru 111.
A takhle místo vypadá dnes. Architekti opravili patrové stavení a přistavěli k němu dva nové domy. V tom napravo je garáž a nad ní místnost s kuchyní, jídelnou a obývákem. V levé části komplexu jsou ložnice a půda pro děti.
Opravená kamenná přístavba je vstupní branou do obou domů. "Starou a novou část spojuje v celek jednotná barevnost štukové omítky i režná keramická taška na střeše. O stáří jednotlivých částí domu napoví to, že s původním tvaroslovím lehce kontrastuje současné minimalistické pojetí," uvádí architekt Jiří Weinzettl.
Světlému interiéru dominuje přírodní dubové a smrkové dřevo. "Přízemí jsme obnažili až na původní cihlu a vložili jsme silný prvek točitého schodiště," vysvětluje Weinzettl.
Foto: Boysplaynice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 3. 2020 6:00
Ač od roku 1922 patří k Praze, staré Jinonice si stále drží ospalý charakter venkovské obce. Tvoří je malebná zákoutí, rybníky, rodinné domy a omšelá stavení, která čekají na své nové majitele. Rodina se dvěma dětmi si jeden takový dům vyhlídla a oslovila architekty z Ateliéru 111, aby jí ho proměnili v důstojné bydlení. Podívejte se, jak si architekti s přestavbou poradili.

Fotogalerie vznikla ve spolupráci s on-line magazínem o architektuře Earch.cz, který upozorňuje na významné projekty z domova i ze zahraniční. Více o  přestavbě rodinného domu ve starých Jinonicích se můžete dozvědět na jejich webu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Ruský plynárenský gigant Gazprom zastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud do prosince nebude nová smlouva

Ruský plynárenský gigant Gazprom pozastaví vývoz plynu do Moldavska, pokud nebude do začátku prosince podepsán nový dodavatelský kontrakt. Oznámila to dnes podle agentury Interfax firma. Moldavsko po vypršení dřívějšího kontraktu muselo kvůli nedostatku energie vyhlásit stav nouze, upozornila agentura Reuters.

Moldavská premiérka Natalia Gavrilitaová v pátek uvedla, že Moldavsko a Rusko se stále nedokázaly shodnout na ceně a dalších podmínkách nové dohody. Dlouholetý kontrakt s Gazpromem vypršel Moldavsku koncem září, podle listu Kommersant byl ale prodloužen do konce října.

Zdroj: ČTK
Další zprávy