Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení

Perla ve starých Jinonicích. Mladá rodina oživila v Praze chátrající stavení
Opuštěné stavení se skládalo z celkem tří domů, které původní majitelé vystavěli ve svažité zahradě. "Soubor těchto drobných stavení se nacházel ve velmi zanedbaném, neobývatelném stavu. Ponechali jsme pouze nejstarší kamennou část orientovanou do ulice," říkají architekti z Ateliéru 111.
A takhle místo vypadá dnes. Architekti opravili patrové stavení a přistavěli k němu dva nové domy. V tom napravo je garáž a nad ní místnost s kuchyní, jídelnou a obývákem. V levé části komplexu jsou ložnice a půda pro děti.
Opravená kamenná přístavba je vstupní branou do obou domů. "Starou a novou část spojuje v celek jednotná barevnost štukové omítky i režná keramická taška na střeše. O stáří jednotlivých částí domu napoví to, že s původním tvaroslovím lehce kontrastuje současné minimalistické pojetí," uvádí architekt Jiří Weinzettl.
Světlému interiéru dominuje přírodní dubové a smrkové dřevo. "Přízemí jsme obnažili až na původní cihlu a vložili jsme silný prvek točitého schodiště," vysvětluje Weinzettl.
Foto: Boysplaynice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
13. 3. 2020 6:00
Ač od roku 1922 patří k Praze, staré Jinonice si stále drží ospalý charakter venkovské obce. Tvoří je malebná zákoutí, rybníky, rodinné domy a omšelá stavení, která čekají na své nové majitele. Rodina se dvěma dětmi si jeden takový dům vyhlídla a oslovila architekty z Ateliéru 111, aby jí ho proměnili v důstojné bydlení. Podívejte se, jak si architekti s přestavbou poradili.

Fotogalerie vznikla ve spolupráci s on-line magazínem o architektuře Earch.cz, který upozorňuje na významné projekty z domova i ze zahraniční. Více o  přestavbě rodinného domu ve starých Jinonicích se můžete dozvědět na jejich webu.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Do aukce kmitočtů pro síť 5G se přihlásilo sedm firem, horký kandidát ČEZ mezi nimi není

Do aukce kmitočtů pro rychlé mobilní sítě 5G se přihlásilo sedm uchazečů. Jejich jména Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v této fázi nezveřejní. Nouzový stav, který bude platit od pondělí, nebude mít na aukci vliv. Vyplývá to z informací úřadu. ČTÚ uvedl, že všechny požadavky stávajících operátorů na vydání předběžných opatření, podané u soudu s cílem zastavit proces výběrového řízení, jsou už zamítnuty, a žádný z operátorů tak u Městského soudu v Praze se svou žádostí neuspěl.

Do aukce kmitočtů nakonec nepodala přihlášku energetická skupina ČEZ, byť polostátní firma účast dlouho zvažovala. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž. ČEZ byl opakovaně označován za jednoho z horkých kandidátů pro vstup na mobilní trh jako čtvrtý operátor. Spekulovalo se o jeho možné spolupráci s rakouským operátorem A1.

Zdroj: ČTK
Další zprávy