Místo zahradní chatky vznikl funkcionalistický dům. Má velké pokoje a obří terasu

Místo zahradní chatky vznikl funkcionalistický dům. Má velké pokoje a obří terasu
Majitelé pozemku do Slivence jezdili jen o víkendech. Na zahradě stávala rekreační chatička a několik vzrostlých třešní. Situace se změnila, když se mladé rodině narodila druhá holčička. Byt v centru Prahy už jim kapacitně nestačil, a tak se rozhodli, že si v zahrádkářské kolonii postaví rodinný dům.
Pragmatický hranatý kvádr má na starosti studio Apropos Architects, které pro manžele navrhlo dům s odkazem na funkcionalismus blízkého starého Barrandova.
Otec rodiny je velkým milovníkem plachtění. Dům proto působí jako loď, která kotví uprostřed sadu, na parcele, která využívá východní a západní slunce.
Fasáda je z šedé omítky různé hrubosti natřené metalickou barvou. Povrch domu to opticky proměňuje v závislosti na denním světle.
Foto: Studio Savec
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
21. 9. 2019 12:20
Zahrádkářská kolonie ve Slivenci se pomalu mění na rezidenční bydlení. V místech bývalých chat a rozkvetlých třešní si majitelé staví rodinné domy a utíkají do nich z centra města. Je to případ i nejmenované mladé rodiny, která na svém rekreačním pozemku právě dostavěla hranatý dům s výhledem do zahrady a střešní terasou jako pro mořeplavce.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy