Místo zahradní chatky vznikl funkcionalistický dům. Má velké pokoje a obří terasu

Místo zahradní chatky vznikl funkcionalistický dům. Má velké pokoje a obří terasu
Majitelé pozemku do Slivence jezdili jen o víkendech. Na zahradě stávala rekreační chatička a několik vzrostlých třešní. Situace se změnila, když se mladé rodině narodila druhá holčička. Byt v centru Prahy už jim kapacitně nestačil, a tak se rozhodli, že si v zahrádkářské kolonii postaví rodinný dům.
Pragmatický hranatý kvádr má na starosti studio Apropos Architects, které pro manžele navrhlo dům s odkazem na funkcionalismus blízkého starého Barrandova.
Otec rodiny je velkým milovníkem plachtění. Dům proto působí jako loď, která kotví uprostřed sadu, na parcele, která využívá východní a západní slunce.
Fasáda je z šedé omítky různé hrubosti natřené metalickou barvou. Povrch domu to opticky proměňuje v závislosti na denním světle.
Foto: Studio Savec
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
21. 9. 2019 12:20
Zahrádkářská kolonie ve Slivenci se pomalu mění na rezidenční bydlení. V místech bývalých chat a rozkvetlých třešní si majitelé staví rodinné domy a utíkají do nich z centra města. Je to případ i nejmenované mladé rodiny, která na svém rekreačním pozemku právě dostavěla hranatý dům s výhledem do zahrady a střešní terasou jako pro mořeplavce.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

Další zprávy