Dům v křovinách se vine krajinou jako had. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom

Dům v křovinách se vine krajinou jako had. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom
Úzká stavba s maximální šířkou tři a půl metru je dílem studia Frankie Pappas z Jihoafrické republiky, které se snaží o to, aby architektura vždy co nejvíce splynula s okolním prostředím.
V interiéru, který je na většině míst velmi úzký, převažují přírodní materiály z lokálních zdrojů. Tam, kde se dům rozrůstá do šířky, stojí konstrukce jen na mostu vytvořeném z kmenů stromů.
Při stavbě domu, který z výšky připomíná hada, nepadl jediný strom. Jak říkají architekti, cílem bylo stavbu co nejvíce přizpůsobit okolní přírodě, a tak na úkor lidského pohodlí nepadl jediný strom.
House of the Big Arch, jak se stavba v originále jmenuje, se vine pod korunami stromů takzvaného Křovinatého Veldu, přírodní oblasti na severu Jihoafrické republiky.
Foto: Dook+Visi
Magazín Magazín
28. 7. 2020 9:17
Dům, který je široký méně než dvě garážová stání, se jako had vlní pod korunami nízkých stromů v přírodní oblasti Křovinatý Veld v Jihoafrické republice. Svým tvarem a konstrukcí dokonale zapadá do krajiny pískovcových útesů, říčních rostlin, travin a keřů. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom, konstrukce totiž dokonale opisuje tvary v okolí. Podívejte se.

Úzká stavba s maximální šířkou tři a půl metru je dílem jihoafrického studia Frankie Pappas, které se snaží o to, aby architektura vždy co nejvíce splynula s okolním prostředím. House of the Big Arch, jak se stavba v originále jmenuje, se vine pod korunami stromů takzvaného Křovinatého Veldu, přírodní oblasti na severu Jihoafrické republiky.  

 

Právě se děje

před 53 minutami

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy