Dům v křovinách se vine krajinou jako had. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom

Dům v křovinách se vine krajinou jako had. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom
Úzká stavba s maximální šířkou tři a půl metru je dílem studia Frankie Pappas z Jihoafrické republiky, které se snaží o to, aby architektura vždy co nejvíce splynula s okolním prostředím.
V interiéru, který je na většině míst velmi úzký, převažují přírodní materiály z lokálních zdrojů. Tam, kde se dům rozrůstá do šířky, stojí konstrukce jen na mostu vytvořeném z kmenů stromů.
Při stavbě domu, který z výšky připomíná hada, nepadl jediný strom. Jak říkají architekti, cílem bylo stavbu co nejvíce přizpůsobit okolní přírodě, a tak na úkor lidského pohodlí nepadl jediný strom.
House of the Big Arch, jak se stavba v originále jmenuje, se vine pod korunami stromů takzvaného Křovinatého Veldu, přírodní oblasti na severu Jihoafrické republiky.
Foto: Dook+Visi
Magazín Magazín
28. 7. 2020 9:17
Dům, který je široký méně než dvě garážová stání, se jako had vlní pod korunami nízkých stromů v přírodní oblasti Křovinatý Veld v Jihoafrické republice. Svým tvarem a konstrukcí dokonale zapadá do krajiny pískovcových útesů, říčních rostlin, travin a keřů. Při jeho stavbě nepadl k zemi jediný strom, konstrukce totiž dokonale opisuje tvary v okolí. Podívejte se.

Úzká stavba s maximální šířkou tři a půl metru je dílem jihoafrického studia Frankie Pappas, které se snaží o to, aby architektura vždy co nejvíce splynula s okolním prostředím. House of the Big Arch, jak se stavba v originále jmenuje, se vine pod korunami stromů takzvaného Křovinatého Veldu, přírodní oblasti na severu Jihoafrické republiky.  

 

Právě se děje

před 59 minutami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

YouTube zruší omezení Trumpova účtu, až poleví hrozba násilností

Internetová platforma pro sdílení videí YouTube uvolní omezení uvalená na účet exprezidenta Donalda Trumpa až usoudí, že se snížilo nebezpečí násilných incidentů v USA. Podle agentury Reuters to dnes prohlásila šéfka stejnojmenné společnosti Susan Wojcickiová. YouTube zamezil Trumpově účtu nahrávat nová videa po útoku jeho příznivců na sídlo Kongresu na začátku ledna.

"Kanál zůstává nadále pozastavený kvůli rizikům podněcování násilí," řekla Wojcickiová v rozhovoru s organizací Atlantic Council. Středeční varování policie zajišťující ochranku Kapitolu ohledně možnosti nového útoku ozbrojenců na sídlo Kongresu jsou podle ní důkazem, že "nadále přetrvává zvýšené riziko násilností".

Na Trumpově youtubovém účtu lze nadále zhlížet dříve nahraná videa, není mu však umožněno nahrávat nová a platforma zablokovala možnost stávající nahrávky komentovat. YouTube na rozdíl od ostatních platforem udělil Trumpovi pouze důtku, k trvalému smazání účtu by musel dostat další dvě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy