Bydlet jako hlemýžď. Dům Ulita ukazuje život na 25 metrech, má koupelnu i terasu

Bydlet jako hlemýžď. Dům Ulita ukazuje život na 25 metrech, má koupelnu i terasu
Na druhé straně pokoje je velké okno, další úložné prostory a na zemi jsou už zmíněné vysouvací matrace. Ze stropu se dají - podobně jako tomu bylo ve starých koupelnách - stáhnout šňůry na prádlo.
Pod spaní se schoval sprchový kout, umyvadlo a toaleta.
Do úložných boxů pod lůžky se schovají všechny hračky.
Přehlídka Designblok, která probíhá do neděle, ukazuje v areálu kláštera svatého Gabriela na pražském Smíchově i alternativní bydlení a chataření. Firma Egoé tu například vystavuje dům jménem Ulita, který na 25 metrech čtverečních nabízí plnohodnotné bydlení.
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
7. 10. 2022 11:47
Přehlídka Designblok na pražském Smíchově, která se koná od 5. do 9. října, letos představuje i alternativy k drahému bydlení a chatám. Před klášterem svatého Gabriela stojí posedy, tiny housy a také plnohodnotný dům o velikosti 25 metrů čtverečních.

Jmenuje se Ulita a studio Egoé ho vyvinulo na základě zkušeností svého šéfa Radka Hegmona, který v podobném domě už tři roky bydlí. Designér si s malým domem vyhrál. Do buňky o velikosti jedné místnosti v bytě se mu podařilo vměstnat celý byt. Je v ní společenský prostor, kuchyňská linka, sprchový kout, ložnice, dětský pokoj nebo pracovna. Všude okolo jsou buď skryté úložné prostory, technologie, nebo pomůcky včetně například vysouvacího žehlícího prkna. Nahlédněte dovnitř. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Poprvé v historii. Izraelský prezident Herzog přiletěl na návštěvu do Bahrajnu

Izraelský prezident Jicchak Herzog přiletěl do Bahrajnu, informovala agentura AFP. Toto království v Perském zálivu patří k několika muslimským státům, s nimiž Izrael normalizoval vztahy. Jde o první návštěvu hlavy židovského státu v této zemi a izraelská média ji označují za historickou.

Herzoga v zemi přivítal bahrajnský ministr zahraničí Abdal Latíf bin Rašíd Zajání. Poté se setkal s králem Hamadem bin Ísou Chalífou i korunním princem a premiérem Salmánem bin Hamadem Chalífou. Herzog dříve uvedl, že při setkání se chce soustředit na "způsoby posílení hospodářské spolupráce" mezi oběma zeměmi, jakož i na otázky změny klimatu a bezpečnosti.

Bahrajn a Spojené arabské emiráty, které Herzog navštíví v pondělí, se v září 2020 staly prvními arabskými státy, které v uplynulém čtvrtstoletí normalizovaly vztahy s Izraelem. Předtím takový krok učinily pouze dvě arabské země - Jordánsko v roce 1994 a Egypt v roce 1979. Dohodu s Izraelem zástupci SAE a Bahrajnu podepsali ve Washingtonu. Palestinci krok odsoudili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy