Chata v Krušných horách vypadá jako hranatý pac-man. Téměř splývá s okolní přírodou

Chata v Krušných horách vypadá jako hranatý pac-man. Téměř splývá s okolní přírodou
Tvarem připomíná žluté kolečko s ústy a okem z japonské hry pac-man, až na to, že je celý hranatý.
Namísto obvyklých dvou podlaží architekti navrhli tři úrovně, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Celkově má dům 140 metrů čtverečních užitné plochy.
S hrubou fasádou kontrastuje hladký povrch dřevěných stěn v interiéru. Stavba působí jako rozhledna s útulnými místy pro odpočinek.
"Vnější podoba byla vytvořena skrze mnoho přesně nastavených prostorových scén interiéru a na základě sezonně se měnících místních klimatických podmínek, jelikož sněhové zatížení v zimě vyžaduje volit strmý úhel střechy," vysvětluje architekt.
Foto: Petr Polák
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
20. 3. 2021 17:44
Víkendový dům stojí na kraji krušnohorského lesa. Díky tmavé fasádě splývá s jehličnatými stromy v pozadí a kontrastuje se sousedními bílými omítkami. "Návrh vychází z tamní přírody i koloritu, v němž lze najít všechny odstíny šedé. Můžete ji vidět ve stínech stromů, v žulových a čedičových skaliscích a dokonce i v tmavě zelených jehlách a kmenech zdejších smrků," říká architekt David Zámečník.

Hranatý dům, kde střecha a fasáda nemají jasné hranice, navrhli architekti ze studia New How. Nachází se na kraji lesa poblíž města Nové Hamry, má fasádu z hliníku a dřevěnou konstrukci. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy