Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek

Prvorepublikový byt s noblesou. Má obří průhled, jídelnu a obývák dělí jen nábytek
Dnes je krásně slunný, má velké otevřené místnosti a světlý nábytek, který kontrastuje s parketami a působivým obloukem s dřevěným lemem.
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba.
Zatímco dětský pokoj je skrytý za obývacím pokojem, ložnice rodičů je na druhé straně bytu, za jídelnou.
Soukromá část bytu je skrytá za dveřmi na obou koncích celkem 16metrového průhledu.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
14. 5. 2021 6:00
Pro byt v pražských Dejvicích byla charakteristická uzavřená dispozice a dlouhá temná chodba. Poměrně velké místnosti ale měly potenciál, aby se z prostoru s mnoha příčkami stal prvorepublikový byt s dejvickou noblesou. Architekti navrhli šestnáctimetrový průhled, který pustil do bytu dostatek světla a propojil pokoje v jeden dlouhý celek. Jídelnu nebo obývák teď dělí jen nábytek.

Rekonstrukce, která nese název Byt s dejvickou noblesou, je dílem studia No Architects. "Zobytnit důstojně dosluhující dispozici složenou jen z řady místností podél jediné fasády spojené obří tmavou předsíní nemívá prosté řešení. Upřednostnili jsme verzi umožňující zužitkovat monumentální šestnáctimetrový průhled celým bytem. Jeho těžiště tvoří posezení pod knihovnami a kuchyně s jídelnou," říká trio architektů Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková a Barbora Jelínek.     

Podívejte se, jak vypadá prvorepublikový byt v moderním hávu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy