Byt v Praze architekti předělali na dálku. Koupelnu a šatnu schovali do boxů v pokoji

Byt v Praze architekti předělali na dálku. Koupelnu a šatnu schovali do boxů v pokoji
Rekonstrukce a změna dispozice, které navrhlo italské studio Alepreda architecture, proměnily starý pražský byt v hravé a kreativní bydlení.
Ve výklenku je pak schovaná malá kuchyň s oknem do pokoje pro hosty.
Jádrem bydlení o celkové výměře 80 metrů čtverečních je obývací pokoj s dubovými parketami, na který navazuje jídelna a kuchyň.
"Byt měl původně pouze jednu ložnici a dvě koupelny, nevhodně orientované do velké vstupní haly. Byl v poměrně neutěšeném stavu a zcela postrádal moderní vybavení a rozvody. Klient si navíc přál vybudovat nový pokoj, který by sloužil jako pracovna nebo pokoj pro hosty. Na to vše měl velmi omezený rozpočet," vysvětluje hlavní architekt Alessandro Preda.
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 10. 2021 9:04
Kompletní renovace včetně změny půdorysu proměnila malý pražský byt v hravé a kreativní bydlení. Původní jádro architekti obohatili o vložené boxy, do kterých se schovala koupelna a průchozí šatna. Návrh přestavby i samotnou její realizaci majitel s designéry konzultoval na dálku během covidu, a tak tým neměl jedinou možnost místo navštívit a nasát jeho atmosféru.

Byt stupňovitých objemů navrhlo studio Alepreda architecture se sídlem v New Yorku a italské Brescii. Zadáním bylo přetvořit prostory bytu o výměře 80 metrů čtverečních. "Byt měl původně pouze jednu ložnici a dvě koupelny, nevhodně orientované do velké vstupní haly. Byl v poměrně neutěšeném stavu a zcela postrádal moderní vybavení a rozvody. Klient si navíc přál vybudovat nový pokoj, který by sloužil jako pracovna nebo pokoj pro hosty. Na vše měl přitom velmi omezený rozpočet," říká hlavní architekt Alessandro Preda. 

Podívejte se, jak si architekt poradil s dispozicí prostoru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy