Byt v paneláku rodina radikálně předělala. Nábytek ze 70. let dokonce darovala muzeu

Byt v paneláku rodina radikálně předělala. Nábytek ze 70. let dokonce darovala muzeu
Mladá rodina zdědila byt v panelovém domě ze 70. let, který před zásahem architektů neprošel žádnou úpravou. Prostor na Chodově měl dispozice, jádro i nábytek ještě z dob socialismu. "Původní bytové jádro bylo natolik autentické, že se po domluvě s Moravskou galerií v Brně stalo součástí její stálé expozice," říkají architekti ze studia RDTH, kteří navrhli přestavbu bytu.
Přáním mladé rodiny bylo, aby se na ploše 68 metrů čtverečních dalo svobodně pohybovat a zároveň byl v bytě i dostatek soukromí pro jednotlivé členy.
Skoro polovinu plochy tak zabírá společenský prostor, který se rozpíná od okna k oknu na druhé straně budovy.
Součástí otevřené dispozice je kuchyň...
Foto: Alex shoots building
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
26. 2. 2021 12:35
Mladá rodina zdědila byt v panelovém domě ze 70. let, který před zásahem architektů v roce 2020 neprošel žádnou úpravou. Prostor měl dispozice, jádro i nábytek z dob socialismu. "Původní bytové jádro bylo natolik autentické, že se po domluvě s Moravskou galerií v Brně stalo součástí její stálé expozice," říkají architekti ze studia RDTH, kteří navrhli přestavbu bytu o 68 metrech čtverečních.

Rekonstrukci panelového bytu přihlásili architekti do soutěže ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Více informací zde.

Na přestavbu od studia RDTH se ale můžete podívat i v naší galerii.

 

Právě se děje

před 46 minutami

České házenkářky na úvod play off o MS jen remizovaly se Švýcarskem

České házenkářky v úvodním ze dvou zápasů play off kvalifikace o postup na prosincové mistrovství světa doma jen remizovaly se Švýcarskem 27:27. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného prakticky celé utkání v Zubří dotahovaly, v závěru se sice dostaly do vedení, ale outsider v poslední sekundě vyrovnal. Odveta se hraje v úterý.

Češky na minulém mistrovství světa předloni nehrály po těsné porážce v play off s Černou Horou. Na šampionátu v roce 2017 národní tým překvapivě došel až do čtvrtfinále a konečným osmým místem stanovil nejlepší výsledek v samostatné historii. Za působení Bašného postoupily reprezentantky na mistrovství světa ještě v roce 2013, kdy obsadily 15. příčku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy