Mladá rodina předělala byt na Slovensku. Vsadila na beton, dřevo a nábytek na míru

Mladá rodina předělala byt na Slovensku. Vsadila na beton, dřevo a nábytek na míru
Do denní části spadá kuchyň, jídelna, lodžie a obývací pokoj. V celém bytě jsou dubové parkety a nábytek na míru.
Architekti prostor o užitné ploše asi 76 metrů čtverečních rozdělili na tři hlavní části - centrální, denní a večerní, čemuž přizpůsobili i design a barevnost či strukturu materiálů v interiéru.
Mladá rodina si koupila byt na Slovensku a oslovila studio Coolstock k jeho kompletní rekonstrukci.
"Kuchyňská linka sestává z pracovního 'ponku' z laminátové překližky, ze zavěšené vysoké části s rozměry tradiční šatní skříně či 'almary' a z otevřené police ve stylizované formě lidových poliček," popisují architekti.
Foto: Nora a Jakub
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
24. 7. 2021 20:30
Mladá rodina si koupila byt na Slovensku a oslovila studio Coolstock k jeho kompletní rekonstrukci. Architekti prostor rozdělili na tři hlavní části - centrální, denní a večerní, čemuž přizpůsobili i design a barevnost či strukturu materiálu v interiéru. Dominantním prvkem místností, kde rodina tráví nejvíce času, je betonový strop a masivní dřevo s kresbou.

"Do prostoru jsou vloženy atypické nábytkové prvky. Jejich tvar je co nejjednodušší. Design nábytku pracuje s archetypálními vzory, povrchy a detaily, na kterých je vidět řemeslná práce. Dřevěný monolit sahající od podlahy po strop tvoří pomyslnou ochrannou bariéru mezi denní a noční častí bytu," vysvětlují architekti ze studia Coolstock. Podívejte se. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Klaus navštívil Zemana v nemocnici. Prezident je hospitalizován kvůli dehydrataci

Bývalý prezident Václav Klaus navštívil v pražské Ústřední vojenské nemocnici současnou hlavu státu. Do Střešovic se tak vrátil po pár dnech, kdy byl sám hospitalizován kvůli vysokému tlaku. Informoval o tom server Novinky.cz.

Prezident Miloš Zeman zůstává v nemocnici kvůli dehydrataci a únavě, podle Hradu ale není ohrožen na životě, do péče lékařů nastoupil plánovaně. Hlava státu dlouhodobě trpí neuropatií dolních končetin a cukrovkou.

Další zprávy