Proměna bytu na Letné. Spojili pokoj pro služku a kuchyň, vznikla krásná ložnice

Proměna bytu na Letné. Spojili pokoj pro služku a kuchyň, vznikla krásná ložnice
V koupelně a na toaletě architekti použili mozaiku ze slinuté dlažby odkazující k dobovému stylovému výrazu.
Oba prostory oddělují posuvné dveře...
Činžovní dům na pražské Letné, který v druhé polovině 30. let navrhl architekt a sochař Martin Reiner, je příkladem emociálního funkcionalismu. Typické pro něj byly portály s kulatými okny a ušlechtilé materiály.
V ložnici a dětském pokoji tvoří jednu celou stěnu velké úložné prostory.
Foto: Peter Fabo
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
29. 7. 2021 14:40
Byt mladé rodiny se nachází v činžovním domě na pražské Letné, který v druhé polovině 30. let navrhl architekt a sochař Martin Reiner. Kvůli památkové ochraně celé stavby přistoupili majitelé k rekonstrukci s citem a najali si architekty z ateliéru 0,5 Studio. Autoři přestavby navázali na historický kontext a zároveň přizpůsobili interiér současným požadavkům na bydlení.

"Jedním z hlavních úkolů bylo přetvoření dispozice z 3+1 na 3+kk. Dispoziční změny byly navrženy na základě minimálních stavebních zásahů. Spojením původního pokoje pro služku a samostatné kuchyně vznikla prostorná ložnice orientovaná do klidného vnitrobloku," tvrdí architekti z 0,5 Studia. Podívejte se na jejich přestavbu. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy