V New Yorku vznikne vertikální vesnice pro film a televizi. Povede ji Robert De Niro

Magazín Magazín
1. 10. 2019 10:07
V New Yorku vznikne nové centrum pro film, televizi a virtuální realitu. Bude vypadat jako vertikální vesnice se zelenou střechou a balkony. Budovu, která má sídlit ve čtvrti Queens, navrhlo architektonické studio BIG, jejím šéfem bude herec a producent Robert De Niro a jeho syn Raphael.

Budova, kterou pro New York navrhlo architektonické studio BIG, ponese jméno Wildflower a má sloužit k propojení scenáristů, režisérů, producentů a herců. Odvážný plán zastřešuje Robert De Niro.

Ve spolupráci s architekty chtějí De Niro a jeho syn Raphael vytvořit tvůrčí společenský prostor, který dá příležitost ke vzniku nových nápadů. Vedle filmu bude v budově Wildflower sídlit také odvětví televize a virtuální reality.  

Budova, která má fungovat jako vertikální vesnice, se bude rozkládat na zhruba 600 tisících metrech čtverečních a vyjde v přepočtu na téměř devět a půl miliardy korun. Uvnitř budou kanceláře, zkušebny a velké společenské haly.

Studio chce Wildflower propojit také s lidmi mimo film, kteří se s herci budou moct setkat na obří terase se stromy a zelení. 

Sám De Niro mluví o Wildflower jako o testamentu "velkolepé filmové a televizní tvorby, která má v New Yorku dlouholetou tradici". Budova podle něj zajistí, že velkoměsto nepřijde o mladé talentované autory a tvůrce.

Svůj objem zdvojnásobí za pět minut. Sledujte vizualizaci The Shed

Svůj objem zdvojnásobí do pěti minut. Sledujte vizualizaci budovy The Shed, nového centra umění v New Yorku | Video: Diller Scofidio + Renfro
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy