V New Yorku vznikne vertikální vesnice pro film a televizi. Povede ji Robert De Niro

Magazín Magazín
1. 10. 2019 10:07
V New Yorku vznikne nové centrum pro film, televizi a virtuální realitu. Bude vypadat jako vertikální vesnice se zelenou střechou a balkony. Budovu, která má sídlit ve čtvrti Queens, navrhlo architektonické studio BIG, jejím šéfem bude herec a producent Robert De Niro a jeho syn Raphael.

Budova, kterou pro New York navrhlo architektonické studio BIG, ponese jméno Wildflower a má sloužit k propojení scenáristů, režisérů, producentů a herců. Odvážný plán zastřešuje Robert De Niro.

Ve spolupráci s architekty chtějí De Niro a jeho syn Raphael vytvořit tvůrčí společenský prostor, který dá příležitost ke vzniku nových nápadů. Vedle filmu bude v budově Wildflower sídlit také odvětví televize a virtuální reality.  

Budova, která má fungovat jako vertikální vesnice, se bude rozkládat na zhruba 600 tisících metrech čtverečních a vyjde v přepočtu na téměř devět a půl miliardy korun. Uvnitř budou kanceláře, zkušebny a velké společenské haly.

Studio chce Wildflower propojit také s lidmi mimo film, kteří se s herci budou moct setkat na obří terase se stromy a zelení. 

Sám De Niro mluví o Wildflower jako o testamentu "velkolepé filmové a televizní tvorby, která má v New Yorku dlouholetou tradici". Budova podle něj zajistí, že velkoměsto nepřijde o mladé talentované autory a tvůrce.

Svůj objem zdvojnásobí za pět minut. Sledujte vizualizaci The Shed

Svůj objem zdvojnásobí do pěti minut. Sledujte vizualizaci budovy The Shed, nového centra umění v New Yorku | Video: Diller Scofidio + Renfro
 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Dálnici D2 ve směru na Brno odpoledne zablokovala nehoda kamionu, úsek je již průjezdný

Nehoda kamionu zablokovala v pátek odpoledne asi na hodinu dálnici D2 ve směru na Brno na 16. kilometru. Nehoda byla bez zranění. Blokovala ale oba jízdní pruhy, vysypal se náklad. ČTK to řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Nehoda se stala kolem 12:40. Sjíždělo se u Hustopečí, dál se pokračovalo po silnici 425 přes Velké Němčice a Židlochovice. Zpět řidiči najížděli na exitu 11 u Blučiny.

Před sjezdem z dálnici se podle webu Dopravniinfo.cz utvořila asi čtyřkilometrová kolona. Oba jízdní pruhy policie zprůjezdnila kolem 14:20.

Zdroj: ČTK
Další zprávy