Futuristická vila pro vědce je jako z Marsu. Připomíná pevnost, Prahu má jak na dlani

Futuristická vila pro vědce je jako z Marsu. Připomíná pevnost, Prahu má jak na dlani
V duchu palladiánské architektury je čtvercový půdorys rozdělen do devíti částí, které podle studia stoupají "jako spirála po svahu a končí nejveřejnějším úsekem domu, tedy pracovní částí".
Pýchou společenské místnosti a jídelny je klavírní křídlo. Systém, který už zmínili architekti, umožňuje například to, aby k hudbě nebyl potřeba člověk.
Přání jako z budoucnosti odpovídá i architektura. Prostor člení různé prvky, jako je svažující se podesta...
Zatímco hosté vchází do domu dvojstupem ze severní strany, domácí mají jako vstupní halu garáž.
Foto: BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
19. 1. 2021 6:00
Člověk přijde domů a nemusí ani otevřít dveře. Dům to za něj udělá sám. Když si sundá kabát a sedne si do křesla, klavír zahraje hudbu, kterou přes den vygeneroval. Zní to až moc futuristicky? Počítačový vědec a jeho manželka si takovou vilu přáli, u architektů však narazili, na integraci technologií s umělou inteligencí není stavebnictví připravené. Studio Coll Coll si však se zadáním poradilo.

Futuristická vila od studia Coll Coll stojí ve svahu pražské Troji. Má výhled na Dejvice i Žižkovskou věž, 307 metrů čtverečních a chytrou domácnost. Podívejte se, jak to vypadá uvnitř.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Při střelbě na oslavě v americkém Colorado Springs zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs v neděli zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy