Barevná čtvrť, knihovna i školka ze dřeva. Tohle jsou nejkrásnější stavby světa

Barevná čtvrť, knihovna i školka ze dřeva. Tohle jsou nejkrásnější stavby světa
Porota udělila také cenu Amsterdamu, kterou získala lokální dřevostavba od studia GG-loop.
Školka roku stojí v Japonsku. Je hlavně ze dřeva a funguje jako jedna velká prolézačka. Navrhlo ji studio Hibinosekkei.
Kategorii bytový dům roku vyhrála rezidence Cedrus v íránském Teheránu od studia Nextoffice.
Sousedem centra umění v New Yorku je nová vyhlídka The Vessel od britského architekta Thomase Heatherwicka, stala se nejlepší nekomerční stavbou roku.
Foto: Archimatika
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 12. 2019 14:53
Nejkrásnější stavby letos vznikly v Číně, Nizozemsku, Dubaji, ale také třeba na Ukrajině. Mezinárodní festival architektury v Amsterdamu vybral desítky domů, které si zaslouží pozornost a ocenění od poroty za originální přístup ke stavitelství a urbanismu. Tady jsou ty nejhezčí stavby a vizualizace uplynulého roku.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy