Architektka vybavila mladému páru byt v Praze na míru. Barevně v něm ladí i kočky

Architektka vybavila mladému páru byt v Praze na míru. Barevně v něm ladí i kočky
Na oddychovou část navazuje jídelní stůl...
V kuchyňském ostrůvku se zrcadlí barové židle i jídelní stůl, což bylo jedno z přání majitelů.
"Zadání bylo v mnoha ohledech velmi konkrétní. Kromě hry se zrcadlením u kuchyňského ostrůvku si přáli například začlenit několik kusů nábytku z předchozího bytu nebo použít cementovou dlažbu s výrazným vzorem čtyřcípé hvězdy," popisuje Homolková.
Pokojíček má postel ve tvaru domečku a velkou šatní skříň, která tvoří celou stěnu.
Foto: Aktuálně.cz/BoysPlayNice
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
11. 2. 2023 13:42
Mladí majitelé bytu v pražském Bubenči chtěli interiér, který odráží jejich životní styl. Původní půdorys o velikosti asi 120 metrů čtverečních s architekty zčásti probourali a vytvořili společenský prostor s jídelnou a kuchyní. Pro interiér je charakteristická světlá barevnost, designový nábytek netradičních tvarů a textil vyrobený na míru.

Autorkou rekonstrukce je architektka Martina Homolková a její studio Malfinio. "Inspirací nám kromě bytu samotného byli také majitelé - hlavně jejich požadavky a životní styl. Zadání bylo v mnoha ohledech velmi konkrétní. Přáli si například začlenit několik kusů nábytku z předchozího bytu, použit cementovou dlažbu s výrazným vzorem čtyřcípé hvězdy a u jídelního ostrůvku se jim líbila představa zrcadlení obrazů," popisuje Homolková.

Architektka s proměnou soutěží v osmém ročníku ceny Interiér roku od Institutu bytového designu. Ten každoročně vybírá nejlepší soukromé i veřejné interiéry od českých a slovenských architektů. S nejzajímavějšími soutěžícími čtenáře i letos seznamujeme na webu Aktuálně.cz, který je hlavním mediálním partnerem ceny. Stavby a interiéry vytvořené v roce 2022 mohou autoři přihlašovat do konce února. 

Architektka nakonec vybavila byt na míru. Majitelům stačilo se do bytu nastěhovat s osobními věcmi a jejich dvěma kočkami. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy