Z garsonky pohodlný apartmán pro dva: interiér zdobí původní topení a dřevěná podlaha

Foto: archiv IBD
Bydlení
26. 11. 2017 7:34
Přáním investora bylo zrekonstruovat garsonku do apartmánu, který budou moci pohodlně obývat dva lidé. O rozvržení zón měla autorka od začátku poměrně jasno. Vstup odlehčila výměnou dveří a celých dvaapadesát metrů čtverečních scelila dřevěnou podlahou a opticky zvětšila bílou výmalbou.

Přáním majitele, který měl poměrně přesnou představu o základním rozvržení jednotlivých zón, bylo zrekonstruovat stávající garsoniéru tak, aby z ní vznikl elegantní, plnohodnotný apartmán pro dvě osoby.  

Jako hlavní materiály vybrala autorka přestavby dřevo, sklo a chrom. K vytvoření příjemného interiéru hlavních obytných prostor přispěla i jednotná, bezbariérová podlaha z olejových dubových parket.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016

Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce

Autor: Vladimíra Kadeřábková

Nejenom vstupní prostor se podařilo odlehčit díky výměně původních otočných dveří za posuvné ze skla. Opticky se prostor podařilo zvětšit i bílou výmalbou. V kombinaci matně bílé a přírodního dubu je vyroben veškerý nábytek.

Byt oživuje kuchyňská linka z bílého lamina s neviditelnými madly. Skříňky tak splývají se stěnami a modrá police se stává zajímavým solitérem. 

Úložné prostory jsou vyřešeny třemi šatními skříněmi, dvěma podstropními skříňkami a samostatným místem pro pračku a úklidové prostředky. Původní ústřední topení bylo zrenovováno a ponecháno na očích. Koupelna je nově osazena sprchovým koutem s jednou zástěnou (zajišťující pohodlný vstup), umyvadlem a vysokou závěsnou skříňkou. 

"Mou snahou bylo vytvořit jednoduchý, prostorný, pocitově příjemný interiér s čistým základem, oživený pouze několika předměty v základních barvách. Interiér, odkazující k datu výstavby domu, je ale zároveň současný," uzavírá autorka projektu.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Právě se děje

před 6 minutami

Zeman udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně odsouzen za krádež a loupež. Muž žil dlouhodobě bez přístřeší

před 45 minutami

Zeman odvolal Kremlíka, ministerstvo dopravy povede Havlíček

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO). V čele dopravy stane od pátku.

Změnu ve vládě v pondělí navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Předseda vlády počítá s tím, že Havlíček bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády. To kritizují opoziční strany i vládní ČSSD.

Zdroj: ČTK
Další zprávy