Z garsonky pohodlný apartmán pro dva: interiér zdobí původní topení a dřevěná podlaha

Z garsonky pohodlný apartmán pro dva: interiér zdobí původní topení a dřevěná podlaha
K vytvoření příjemného interiéru hlavních obytných prostor přispěla jednotná, bezbariérová podlaha z olejových dubových parket s tradičními lištami.
Malému a tmavému vstupní prostoru pomohlo nahrazení původních otočných dveří posuvnými.
Byt má celkovou plochu 52 metrů čtverečních.
Autorka projektu zvolila bílou výmalbu, ta nejenom prostor opticky zvětšuje, ale zároveň ladí s dřevěnou podlahou.
Foto: archiv IBD
Bydlení
26. 11. 2017 7:34
Přáním investora bylo zrekonstruovat garsonku do apartmánu, který budou moci pohodlně obývat dva lidé. O rozvržení zón měla autorka od začátku poměrně jasno. Vstup odlehčila výměnou dveří a celých dvaapadesát metrů čtverečních scelila dřevěnou podlahou a opticky zvětšila bílou výmalbou.

Přáním majitele, který měl poměrně přesnou představu o základním rozvržení jednotlivých zón, bylo zrekonstruovat stávající garsoniéru tak, aby z ní vznikl elegantní, plnohodnotný apartmán pro dvě osoby.  

Jako hlavní materiály vybrala autorka přestavby dřevo, sklo a chrom. K vytvoření příjemného interiéru hlavních obytných prostor přispěla i jednotná, bezbariérová podlaha z olejových dubových parket.

Projekt

Soutěž: Interiér roku 2016

Kategorie: Soukromý interiér - rekonstrukce

Autor: Vladimíra Kadeřábková

Nejenom vstupní prostor se podařilo odlehčit díky výměně původních otočných dveří za posuvné ze skla. Opticky se prostor podařilo zvětšit i bílou výmalbou. V kombinaci matně bílé a přírodního dubu je vyroben veškerý nábytek.

Byt oživuje kuchyňská linka z bílého lamina s neviditelnými madly. Skříňky tak splývají se stěnami a modrá police se stává zajímavým solitérem. 

Úložné prostory jsou vyřešeny třemi šatními skříněmi, dvěma podstropními skříňkami a samostatným místem pro pračku a úklidové prostředky. Původní ústřední topení bylo zrenovováno a ponecháno na očích. Koupelna je nově osazena sprchovým koutem s jednou zástěnou (zajišťující pohodlný vstup), umyvadlem a vysokou závěsnou skříňkou. 

"Mou snahou bylo vytvořit jednoduchý, prostorný, pocitově příjemný interiér s čistým základem, oživený pouze několika předměty v základních barvách. Interiér, odkazující k datu výstavby domu, je ale zároveň současný," uzavírá autorka projektu.

Soutěž interiér roku 2017

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty, a to v sedmi kategoriích. Hlavním mediálním partnerem soutěže je Aktuálně.cz. 

S nejzajímavějšími soutěžícími postupně čtenáře seznamujeme na stránkách Bydlení Aktuálně.cz. V současnosti je možné přihlašovat do dalšího ročníku interiéry vytvořené v roce 2017. Více informací o soutěži zde.

Uzávěrka přihlášek: 28. 2. 2018

Vyhlášení výsledků: 10. 4. 2018

 

Právě se děje

před 37 minutami

Rada ČNB opět nechala úrokové sazby beze změny

Bankovní rada České národní banky ve středu ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Sazby by měly podle ekonomů beze změny zůstat delší dobu.

Na posledním měnovém jednání na počátku srpna nechala rada úrokové sazby také stejné. Naposledy je změnila 7. května, kdy snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 0,25 procenta. Předtím snížila rada úrokové sazby dvakrát v březnu. Cílem bylo zmírnit dopady šíření koronaviru na ekonomiku. Od sazeb centrální banky se odvíjejí úroky bankovních vkladů a úvěrů. Podnikům vyšší úroky přinášejí dražší úvěry na investice a provoz, domácnostem zase dražší půjčky na bydlení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy