Ani stan, ani chata. S dřevěným modulem Drop Box se dá pohodlně kempovat kdekoliv

Ani stan, ani chata. S dřevěným modulem Drop Box se dá pohodlně kempovat kdekoliv
"Kávu si na terase Drop Boxu můžete vychutnat uprostřed lesa nebo na samém vrcholu skály. Drop Box je vhodný pro všechny, kteří rádi žijí uprostřed přírody a zároveň pro ty, kteří ji chtějí chránit," vysvětluje jedna z autorek.
Měří 32 metrů čtverečních.
K dispozici je ve dvou variantách. Menší je vhodná pro maximálně dvě osoby, větší pohodlně ubytuje i čtyřčlennou rodinu.
Základní stavebním materiálem je dřevo.
Foto: Profimedia.cz
Petra Jansová Petra Jansová
23. 3. 2017 15:56
Španělští designéři přišli s nápadem, jak uspokojit všechny milovníky pohodlného kempování. Dřevěný "kokon" na rozdíl od stanu není tak mobilní, ale nabízí komfort s výhledem do okolí. Postavit ho lze uprostřed lesa, ale i na vrcholu útesu. "Je pohodlný a šetrný k životnímu prostředí. Bydlení v něm si lidé mohou vychutnat i uprostřed divoké přírody," vysvětluje Marta Gordillo ze studia in-tenta. Moduly jsou vyrobeny ze dřeva a díky velkoformátovým oknům minimalizují rozdíl mezi vnějškem a vnitřkem.

Drop Box navrhli španělští designéři ze studia in-tenta pro všechny, kteří vyznávají ekologické bydlení uprostřed přírody a chtějí, aby se dalo čas od času přemístit jinam. Dvaatřicet metrů čtverečních velký modul, který je k dispozici ve dvou variantách, je podle nich ideální variantou chataření či kempování. Na rozdíl do stanu poskytuje veškeré pohodlí, a to s minimálním dopadem na životní prostředí. S malou chatou má společné pohodlí, se stanem zase to, že není pevně spojen s pozemkem a dá se přemístit (i když samozřejmě ne tak snadno jako stan).

Na výběr jsou dva typy. Menší je určen pro dvě osoby, větší pak pohodlně ubytuje i čtyřčlennou rodinu ve dvou oddělených ložnicích. Modul je kompletně celý vyroben z lehkých materiálů - kvůli tomu, aby se snáz stěhoval. Dřevo, z něhož je konstrukce, je zároveň šetrné k životnímu prostředí. 

"Kávu si na terase Drop Boxu můžete vychutnat uprostřed lesa nebo na samém vrcholu skály. Drop Box je vhodný pro všechny, kteří rádi žijí uprostřed přírody a zároveň pro ty, kteří ji chtějí chránit," vysvětluje jedna z autorek. 

Modul se podle ní může stát vhodným a šetrným způsobem, jak rozšiřovat hotelové resorty.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy