Veterináři si koupili přes internet sanitku. Bydlí v ní a cestují kolem světa

Magazín Magazín
9. 11. 2022 15:00
Pár britských zvěrolékařů už rok cestuje kolem světa v sanitce. Chystá se projet více než padesát zemí a dostat se do Guinnessovy knihy rekordů s nejdelším výletem uskutečněným ve voze záchranné služby. Se skutečnými zdravotníky si dvojici zatím nikdo nespletl, i když mezi řidiči probouzí zvědavost.
Lawrence Dodi a Rachel Nixonová už rok objíždějí svět v sanitce. Momentálně mají za sebou kolem 24 tisíc kilometrů a navštívili už 24 států.
Lawrence Dodi a Rachel Nixonová už rok objíždějí svět v sanitce. Momentálně mají za sebou kolem 24 tisíc kilometrů a navštívili už 24 států. | Foto: Lawrence Dodi a Rachel Nixonová

Když Lawrence Dodi a Rachel Nixonová začali před čtyřmi lety uvažovat o cestě kolem světa, hledali automobil, který by si mohli svépomocí předělat na obytný vůz. "Původně jsme vůbec neplánovali pořídit sanitku. Když jsme ale na eBay našli bílý Land Rover Defender se zelenými a žlutými fosforeskujícími pruhy, který dříve využívali na koňských dostizích, okamžitě jsme se do něj zamilovali," přiblížil Dodi pro zpravodajský web stanice CNN.

Poté co Dodi a Nixonová sanitku koupili, našli v ní i veškeré zdravotnické vybavení včetně nosítek. Shodou okolností se dočetli o cestovatelích, kteří se stali světovými rekordmany, když podnikli nejdelší výpravu v hasičském automobilu. Když zjistili, že v sanitním voze se dosud nikdo o nic podobného nepokusil, řekli si, že budou první.

Cestu zahájili v říjnu loňského roku ve svém domovském Liverpoolu. Momentálně mají najeto kolem 24 tisíc kilometrů a navštívili už 24 států. "Zdravotnickou pomoc po nás zatím nikdo nechtěl. Na silnicích na nás ale spousta řidičů zvědavě zírá," připustil Dodi s tím, že většinu času nechává řídit svou partnerku.

Přestože už dvojice Britů splnila minimum 20 tisíc kilometrů, které je podmínkou pro zápis do Guinnessovy knihy rekordů, ve své výpravě hodlá pokračovat až do prvních měsíců příštího roku. Brzy ji čeká Panamericana - nejdelší silnice na světě, která spojuje severní a jižní část Ameriky.

Více než roční putování chce pár symbolicky zakončit až v Montevideu - na stadionu uruguayského fotbalového klubu Liverpool, který se jmenuje stejně jako slavnější sportovní mužstvo ve Velké Británii.

V sanitce dělá zvěrolékařům společnost také fenka anglického špringršpaněla jménem Peggy Sue. "Je jí už deset let, ale pořád se chová, jako kdyby jí byly dva roky. Klidně s námi zvládne celý den chodit po kopcích. Stejně tak jí ale nedělá problém sedět celý den v autě," dodal Dodi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

Beranová poprvé pronikla do finále sprintu SP, v Beitostölenu byla šestá

Běžkyně na lyžích Tereza Beranová skončila šestá ve sprintu klasickou technikou na Světovém poháru v Beitostölenu. Po sedmém místě v úvodním závodě sezony v Ruce se poprvé v kariéře dostala do finále a znovu si vylepšila maximum. Závod vyhrála Švýcarka Nadine Fähndrichová, mezi muži Francouz Richard Jouve. Nejlepší Čech Michal Novák obsadil 10. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Vítězové předchozích dvou sprintů SP Švédka Emma Ribomová a Nor Johannes Hösflot Klaebo dnes nestartovali.

Další zprávy