Britští žáci si nemůžou do školy vzít kvůli vedrům šortky, vyrazili tedy v sukních

ČTK ČTK
21. 7. 2021 9:09
Skupina studentů z anglického hrabství Cornwall, kteří si kvůli pravidlům nesměli během současné vlny veder obléci do školy kraťasy, se odhodlala k nezvyklému protestu - za vzděláním vyrazila v sukních.
Connor Humprhies , Adrian Copp a Scott Penman
Connor Humprhies , Adrian Copp a Scott Penman | Foto: Profimedia.cz

Teenageři využili mezery v pravidlech pro nošení školních uniforem, která v jejich střední škole umožňují žákům nosit sukně bez ohledu na jejich pohlaví, informovala britská média. Část ostrovní země v současné době sužuje vlna třicetistupňových veder.

Patnáctiletý Adrian Copp a zhruba tucet jeho kamarádů vyměnili školní kalhoty za sukně, které si koupili za osm liber (přibližně 235 korun), aby vyjádřili svou frustraci ze zastaralých pravidel o uniformách na střední škole Poltair, napsal server The Independent.

"Přišlo mi to mnohem chladnější. Kalhoty jsou v tomhle vedru opravdu nepohodlné," konstatoval Copp. Reakce ve škole byly podle něj smíšené. "Někteří učitelé si mysleli, že si děláme legraci. Ale byli i tací, kteří nám fandili," popsal. "Byli jsme posláni pryč ze tříd a zakázali nám společenské kontakty na 24 hodin. Ale nechali nás jít, protože nemohli najít nic, co by nám přišili. Neporušili jsme žádná pravidla," podotkl Copp.

Skupina teenagerů chce svým protestem dosáhnout toho, aby si studenti i studentky mohli oblékat to, v čem se cítí pohodlně. Coppa podporuje i jeho matka Donna. "Když chodil na základní školu, mohl nosit kraťasy bez problémů. Ale z nějakého důvodu to není povoleno na středních školách," uvedla s tím, že je na svého syna hrdá. Ten mezitím plánuje ještě s dvěma kamarády vydržet a chodit v sukni do školy do konce tohoto týdne.

Škola se zatím podle britských médií k protestu studentů nevyjádřila. Podle zpravodajského serveru Metro se v jejích pravidlech píše: "Studenti musí nosit jednoduché padnoucí černé kalhoty ze standardního materiálu, které sedí v pase a na linii bot. Musí být ve stylu, který doplňuje sako. Sukně musí být plisované a nesmí být kratší než k výšce kreditní karty nad kolenem."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 5 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy