Britští punkeři si "dovezli" z Česka čtyři Vietnamce

Zpravodajská směna
8. 6. 2010 21:05
Český řidič je chtěl propašovat v reprobednách
Foto: Reuters

Praha/Bristol - Nemilým překvapením skončilo pro britskou punkovou kapelu Criminal Mind vystupování v Česku. Celníci při jejich návratu našli v dodávce čtyři Vietnamce ukryté v reprobednách.

Z východní Evropy si tak dovezli více, než za co dostali zaplaceno, napsal bristolský server Evening Post. Ben Dowling, Josh Read a Ben Waldock se měli skvěle, ovšem jen do doby, než je zatkli za pašování lidí, dodává.

Mladí punkeři odehráli koncem dubna dva koncerty v Česku, posléze měli ještě pár vystoupení v západní Evropě.

V Belgii jim ovšem zrušili let do Paříže, a tak jim český promotér nabídl pomoc. Do Bruselu pro ně poslal dodávku, která je posléze dovezla do Velké Británie.

Vaše zavazadla jsou OK, ale...

Že mají v autě nechtěné hosty, zjistili muzikanti už krátce po odjezdu z Bruselu.

"Seděli jsme vzadu s Joshem a tlachali. Opřel jsem se o sedadlo a viděl ty malé hubené prstíky. Pak mi někdo poklepal na rameno a já ve tmě uviděl tvář, která na mě dělala ´pššt´," popsal událost osmnáctiletý baskytarista Dowling.

Muzikanti se dohodli, že nezvané hosty neprozradí. Odhalení přišlo až v anglickém Doveru. "Celník nám řekl: ´vaše zavazadla jsou v pořádku, ale co ti Vietnamci?´," vylíčil Dowling okamžiky těsně před tím, než celá posádka auta skončila ve vazbě.

Trojice teenagerů se ven dostala po devíti hodinách na kauci, pětadvacetiletého českého řidiče si tam ale policisté nechali. Nyní čeká na soud. Mladíci vystupují v případu jako svědci.

 

Právě se děje

Další zprávy