Boj Meghan s bulvárem pokračuje, vévodkyni v kritice médií podpořily i poslankyně

ČTK Magazín ČTK, Magazín
31. 10. 2019 9:13
Desítky britských poslankyň v úterý podpořily manželku prince Harryho Meghan Markleovou v souvislosti se způsobem, jakým o ní a o její rodině informují některá britská média. V dopise, který vévodkyni ze Sussexu poslaly, se ohradily proti "hnusným a zavádějícím" zprávám, jež prý mnohdy mají "staromódní a koloniální podtóny".
Meghan Markleová
Meghan Markleová | Foto: Reuters

Solidaritu takto vyjádřilo 72 členek parlamentu z celého politického spektra. "Chtěly jsme vyjádřit naši solidaritu s vámi a postavit se proti často hnusné a zavádějící povaze článků vydávaných několika našimi celostátními novinami, které se týkají vás, vašeho charakteru a vaší rodiny," uvedly poslankyně. Iniciativu zorganizovala labouristická politička Holly Lynchová. Vévodkyně již některým z nich podle webu CNN za podporu poděkovala.

Podle otevřeného dopisu postup novinářů v některých případech narušoval soukromí vévodkyně, která v květnu porodila syna Archieho. Ještě znepokojivější jsou prý "staromódní, koloniální podtóny" v některých zprávách o někdejší herečce Markleové.

"Od celostátních médií očekáváme dostatek integrity na to, aby dokázala rozlišit, kdy je zpráva v národním zájmu, a kdy je jejím cílem ublížit ženě bez jakéhokoli zřejmého důvodu. (…) Použijeme prostředky, které máme k dispozici, abychom zajistily, že náš tisk bude respektovat vaše právo na soukromí a projevovat úctu a že jeho zprávy budou pravdivé," uzavírají poslankyně.

Markleová nedávno podala žalobu na bulvární list Mail on Sunday kvůli zveřejnění jejího soukromého dopisu a její právníci hovořili o "kampani chybných a nactiutrhačných článků". Princ Harry se podle agentury Reuters nechal slyšet, že přístup médií k jeho americké manželce připomíná chování novinářů vůči jeho tragicky zesnulé matce, princezně Dianě.

Harry a Meghan obvinili média z "neutuchající propagandy" a šikanování a o tlaku plynoucím z intenzivní pozornosti novinářů hovořili v dokumentu odvysílaném tento měsíc televizí ITV. Vévodkyně uvedla, že už v počátcích jejího vztahu s princem dostala od britských přátel varování ohledně bulvárního tisku. "Nikdy jsem si nemyslela, že to bude jednoduché, ale myslela jsem si, že to bude férové," řekla.

Video: Meghan, Harry a jejich syn navštívili Afriku

Meghan, Harry a Archie opuští Afriku. Užili si především vřelost místních lidí | Video: Reuters/AP
 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Policie na Mělnicku nalezla tělo čtyřměsíčního chlapce, po kterém pátrala

Policie v sobotu nalezla tělo hledaného čtyřměsíčního chlapce, po kterém od pátečního večera pátrala v Hoříně na Mělnicku. Před 17:00 ukončila pátrání, byla nařízena soudní pitva, která určí příčinu úmrtí. Policie nyní prověřuje výpovědi dvou lidí, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová.

"Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony," řekla Hašlová. Kde tělo policisté našli, mluvčí odmítla sdělit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy