Britská turistka žaluje cestovku za to, že se na skluzavce srazila s obézní ženou

Magazín Magazín
28. 1. 2019 11:00
Jemma Joslynová z Velké Británie si koupila u cestovní kanceláře Thomas Cook dovolenou v Turecku. Na skluzavce v místním vodním parku do ní ale narazila obézní žena a Joslynová skončila s vnitřním krvácením, poškozenými játry a ledvinami v nemocnici. Nyní cestovní kancelář žaluje za to, že na místě nezajistila bezpečnost a při nehodě se o ni nepostarala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Britka z města Seaford dala za all-inclusive dovolenou v pětihvězdičkovém tureckém hotelu Liberty Hotels Lykia v přepočtu více než 80 tisíc korun. Teď se s cestovní kanceláří soudí o to, že se nepostarala o bezpečnost lidí na skluzavce a při nehodě jí neposkytla dostatečnou pomoc. 

Incident ve vodním parku se odehrál loni v září jen chvíli poté, co Jemma Joslynová dorazila do resortu se svými dvěma dětmi a přáteli.

"Na místě nebyl nikdo, kdo by na skluzavky dohlížel. Svým dvěma dětem jsem řekla, aby si mezi sebou daly alespoň desetivteřinové rozestupy. Ale místo mojí dcery se chvíli za mnou vřítila na skluzavku obézní žena," popsala 32letá Britka pro deník The Telegraph

Ačkoliv se Joslynová dostala až na konec skluzavky, druhá žena ji celou vahou srazila do vody. "Střídavě jsem omdlévala a zase přicházela k sobě, jak neskutečné bolesti jsem měla," sdělila Britka. 

Poškozená játra i ledviny

Kvůli vážným poraněním byla převezena na okamžitou operaci do 20 kilometrů vzdálené nemocnice ve městě Fethiye. Lékaři Joslynové museli zastavit vnitřní krvácení a ošetřit prasklá játra. Kromě toho jí náraz poškodil také ledviny.

Po hospitalizaci Britka zjistila, že se její pojištění na zákrok nevztahuje.
Po hospitalizaci Britka zjistila, že se její pojištění na zákrok nevztahuje. | Foto: Profimedia.cz

"Cestovní kancelář nebyla vůbec nápomocná. Vůbec je nezajímalo, kde jsem já nebo moje děti, nechali mě, abych se o sebe postarala sama," sdělila rozhořčeně Britka. 

Kromě toho Joslynová nedlouho po operaci zjistila, že její pojištění nepokrylo náklady za ošetření, protože byla hospitalizována v soukromé nemocnici. 

Zraněná turistka také namítá, že jejím rodičům cestovka neposkytla žádnou pomoc s přepravou do Turecka. Mluvčí Thomas Cook to však popřel.

"Oba naše týmy, v Británii i na místě, byly po nehodě s paní Joslynovou několikrát v kontaktu. Kromě toho jsme jejím rodičům zařídili letenku do Turecka, aby tak mohli být se svou dcerou," citoval jej The Telegraph. 

Právní zástupkyně zraněné britské turistky Magdalena Knezová věří, že soudní spor dopadne pro Joslynovou pozitivně. "Věříme v pozitivní výsledek pro Jemmu, která si musela projít velmi traumatickou zkušeností," sdělila právnička. 

Video: Skleněná skluzavka v Los Angeles

Lidé, kteří vyhledávají adrenalinovou zábavu, se mohou sklouznout v třistametrové výšce nad americkým velkoměstem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 27 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy