Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko

mk mk
30. 7. 2021 11:04
Sociálními sítěmi se šíří útržek z 15 let starého dokumentu BBC Královna. Alžběta II. si na něm uvolněně povídá s Rolfem Harrisem, zatímco ji malíř zvěčňuje na portrétu k příležitosti jejích 80. narozenin.
Královna Alžběta v archivním videu okouzlila Brity | Video: BBC

Královna v rozhovoru zmínila, že si u sebe už všímá stárnutí. Malíř se jí zeptal, zdali ji to vyvádí z míry. Královna v reakci na chvíli opustila formální tón a odpověděla slangově "nah", což se dá volně přeložit česky jako "néé".

Klip na TikToku vytáhl ze zapomnění uživatel arksteriff. Okomentoval ho slovy: "(Královna) odpovídá na otázku jako každej chlapík v Británii."

O videu píše většina významných britských médií, která si všímají pozitivního přijetí u veřejnosti. Komentující na sociálních sítích obdivují zejména to, že královna dokáže i přes svazující aristokratický protokol působit jako normální člověk z ulice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy