Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko

mk mk
30. 7. 2021 11:04
Sociálními sítěmi se šíří útržek z 15 let starého dokumentu BBC Královna. Alžběta II. si na něm uvolněně povídá s Rolfem Harrisem, zatímco ji malíř zvěčňuje na portrétu k příležitosti jejích 80. narozenin.
Královna Alžběta v archivním videu okouzlila Brity | Video: BBC

Královna v rozhovoru zmínila, že si u sebe už všímá stárnutí. Malíř se jí zeptal, zdali ji to vyvádí z míry. Královna v reakci na chvíli opustila formální tón a odpověděla slangově "nah", což se dá volně přeložit česky jako "néé".

Klip na TikToku vytáhl ze zapomnění uživatel arksteriff. Okomentoval ho slovy: "(Královna) odpovídá na otázku jako každej chlapík v Británii."

O videu píše většina významných britských médií, která si všímají pozitivního přijetí u veřejnosti. Komentující na sociálních sítích obdivují zejména to, že královna dokáže i přes svazující aristokratický protokol působit jako normální člověk z ulice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 45 minutami

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy