Britové jsou u vytržení ze znovuobjevených záběrů královny. Stačilo jedno slůvko

mk mk
30. 7. 2021 11:04
Sociálními sítěmi se šíří útržek z 15 let starého dokumentu BBC Královna. Alžběta II. si na něm uvolněně povídá s Rolfem Harrisem, zatímco ji malíř zvěčňuje na portrétu k příležitosti jejích 80. narozenin.
Královna Alžběta v archivním videu okouzlila Brity | Video: BBC

Královna v rozhovoru zmínila, že si u sebe už všímá stárnutí. Malíř se jí zeptal, zdali ji to vyvádí z míry. Královna v reakci na chvíli opustila formální tón a odpověděla slangově "nah", což se dá volně přeložit česky jako "néé".

Klip na TikToku vytáhl ze zapomnění uživatel arksteriff. Okomentoval ho slovy: "(Královna) odpovídá na otázku jako každej chlapík v Británii."

O videu píše většina významných britských médií, která si všímají pozitivního přijetí u veřejnosti. Komentující na sociálních sítích obdivují zejména to, že královna dokáže i přes svazující aristokratický protokol působit jako normální člověk z ulice.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
Další zprávy