Britka se děsí zeleniny. Vidět mrkev je pro ni utrpením

Zpravodajská směna
15. 11. 2009 19:58
Studentka Vicki Larrieuxová trpí vzácnou lachanofobií

Portsmouth - Třináct procent Britů trpí nějakou fobií. Postižení mladé ženy z jihoanglického Portsmouthu ale rozhodně nepatří mezi ty běžné.

Vicki Larrieuxová má totiž strach ze zeleniny. Není to vtip, její onemocnění má dokonce jméno: lachanofobie.

"Pokaždé když vidím zeleninu - nejen na talíři, ale kdekoliv - začnu se potit a zmocňuje se mě panika. Mám pocit, že se mi srdce rozskočí," svěřila se slečna Larrieuxová deníku The Daily Telegraph.

Její fobie, kvůli níž se nemůžete podívat ani na kuličku hrášku nebo plátek mrkve, postihuje především děti, ale lidé si ji v některých případech přenášejí i do dospělosti.

Přesně tak to bylo i u dnes dvaadvacetileté studentky. Jak dospívala, uvědomovala si, že nejde o obyčenou nechuť k zelenině ale o skutečný psychický problém.

Nákupy jsou muka

Z docela běžných situací všedního dne běhá Vicki Larrieuxové mráz po zádech. Trpí, když jde s přítelem na večeři nebo jen do supermarketu na nákup.

Všude samá zelenina!

"Vyrazit do obchodu jsou to pro mě muka. Zeleninu tam mají hned napravo od vchodu," povzdychla si Larrieuxová.

Svůj boj s lachanofobií ale nevzdává. S překonáváním strachu ji hodně pomáhá i její přítel.

"Je dobře, že není vegetarián, to by asi nefungovalo," dodala už s nadhledem.

Žena z Portsmouthu věří, že jednou svůj strach ze zeleniny úplně překoná.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy