reklama
 
 

Británie očekává porod Kate, novináři hlídkují u porodnice

17. 4. 2015 9:39
O pohlaví dítěte se zatím jen spekuluje a také jeho budoucí rodiče tvrdí, že ho dosud neznají.

Londýn - Zástupci světových médií už čekají na narození druhého potomka britského prince Williama a jeho ženy Kate před londýnskou nemocnicí, v níž má dítě ještě tento měsíc přijít na svět. Královské dítko se má narodit v nemocnici sv. Marie ve čtvrti Paddington v centrální části Londýna. Tam Kate porodila v červenci 2013 prince George.

Dnes byla naproti vjezdu do nemocnice zřízena novinářská zóna, v níž se již usídlily televizní štáby a fotoreportéři. Scházejí se tam i příznivci královské rodiny, aby se vyfotografovali před vchodem do nemocnice.

Pobyt v soukromém nemocničním křídle Lindo Wing není levnou záležitostí. Pacienti tam platí 5000 liber (190 tisíc Kč) za prvních 24 hodin pobytu a 1000 liber za každou další noc, uvedla agentura AFP.

Předpokládané datum porodu nebylo zveřejněno, ale parkoviště nemocničního areálu bylo až do 30. dubna uzavřeno kvůli nespecifikované "mimořádné události", což naznačuje, že královský porod se blíží.

Narodí se princezna Alice?

Kensingtonský palác, kde Williamova rodina v Londýně žije, loni v říjnu oznámil, že porod se očekává letos v dubnu. Minulý měsíc jedna pracovnice dobrovolné organizace, kterou v Londýně Kate navštívila, uvedla, že vévodkyně z Cambridge očekává porod ve druhé polovině dubna.

O pohlaví dítěte se zatím spekuluje, podle britských médií se ale většina předpovědí přiklání k tomu, že to bude dcera, pojmenovaná nejspíš Alice.

Narození královského potomka a jeho pohlaví formálně oznámí dokument, který bude vystaven na stojanu za branami Buckinghamského paláce, kde si ho budou moci přečíst všichni kolemjdoucí. Zároveň zprávu přinese oficiální twitterový účet Kensingtonského paláce.

Abychom emocionálně pochopili oslavy prvních narozenin britského následníka trůnu, musíme do pohádky, říká nakladatel a politolog Alexander Tomský. | Video: DVTV |  07:09

autor: ČTK | 17. 4. 2015 9:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama