Brazilskou ragbistku požádala na olympiádě dobrovolnice o ruku. Jejich polibek obletěl svět

hrz
9. 8. 2016 12:00
Jedna žádost o sňatek, jeden polibek a jedno "ano" možná zpopularizovaly ženské ragby více než celý olympijský turnaj. Ten probíhal tak trochu mimo zájem diváků, zato zásnubní polibek brazilské ragbistky Isadory Cerullové a dobrovolnice Marjorie Enyaové obletěl svět.
Foto: Reuters

Měl to být vrchol turnaje v ženském ragby na olympiádě v Riu - souboj favoritek z Austrálie a Nového Zélandu. Nakonec však slávu pondělního večera ukradla těmto ženám brazilská hráčka Isadora Cerullová, ačkoliv Brazílie skončila v turnaji devátá.

Její partnerka, Marjorie Enyaová, zaměstnaná na olympiádě jako dobrovolnice, ji totiž po skončení finále požádala o ruku, Cerullová dojatě řekla "ano". Šlo zároveň i o originální coming out.

Tomuto momentu aplaudovali všichni přítomní, kvitovali ho i fotografové a snímek vzápětí obletěl svět. Pozornost si získal i u publika, které ženskému ragby, a často ani sportu, neholduje. "Ragby mě nebere, ale láska ano," píší lidé na sociálních sítích.

Oběma ženám vzápětí gratulovali na Twitteru a Facebooku lidé z celého světa. Fotky sdíleli pod hashtagem "loveislove" (láska je láska).

Jak připomíná australský web news.com, sňatky snoubenců stejného pohlaví byly v Brazílii legalizovány až v roce 2013 a toto je zřejmě první žádost o ruku na olympijských hrách.

Server dále představuje Cerullovou jako původem Američanku, která vystudovala lékařství na Columbia University. Když dostala možnost hrát ragby za brazilský tým, tedy za pořadatelskou zemi olympiády, ani chvíli neváhala.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Texas schválil, aby lidé nosili zbraně na veřejnosti i bez zvláštního povolení

Obyvatelé druhého nejlidnatějšího amerického státu Texas budou moci od září nosit ruční zbraně na veřejnosti bez zvláštního povolení nebo školení. Příslušný zákon ve středu podepsal guvernér Greg Abbott, informoval list The Texas Tribune. Opatření prosadili místní republikáni k nelibosti demokratů, podle nichž úřady uvolňují pravidla pro nošení zbraní i přesto, že státem v posledních letech otřáslo několik krvavých střeleckých incidentů.

Nový zákon umožňuje obyvatelům Texasu volně nosit ruční zbraně, a to skrytě i otevřeně, pokud jim předtím nezakázaly státní či federální úřady zbraň vlastnit. Texasané dosud ve většině případů museli mít k nošení ruční zbraně na veřejnosti zvláštní povolení. K jeho získání bylo potřeba poskytnout úřadům otisk prstu, projít několikahodinovým školením, složit písemný test a zkoušku na střelnici. Nošení pušek na veřejnosti bylo možné již dříve bez povolení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy