Brad Pitt zavolal na vesmírnou stanici, s astronauty řešil dopady stavu beztíže

ČTK ČTK
17. 9. 2019 9:30
Americký herec Brad Pitt, který si nedávno zahrál ve vesmírném dramatu Ad Astra, v pondělí podle agentury AFP zavolal na Mezinárodní vesmírnou stanici. Konverzace s americkým astronautem Nickem Haguem se rychle stočila k nečekaným dopadům života ve stavu beztíže na člověka. Dvacetiminutovou konverzaci živě přenášela NASA.
Brad Pitt si s astronauty povídal i o tom, zda se jim ve filmu Ad Astra podařilo napodobit stav beztíže.
Brad Pitt si s astronauty povídal i o tom, zda se jim ve filmu Ad Astra podařilo napodobit stav beztíže. | Foto: CinemArt

Americký astronaut Nick Hague se například herci svěřil s tím, že mu pobyt ve vesmíru pomáhá na chodidla: "Vzhledem k tomu, že nenašlapuju na chodidla, tak mi rychle zmizela zrohovatělá kůže." 

Hague nyní Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) obývá spolu se dvěma dalšími Američany, dvěma Rusy a jedním Italem. "Na spodku noh a na palcích, za které se neustále přichytávám k věcem, mám ale mozoly," dodal astronaut.

"Je to jedna z bezpočtu zvláštní věcí, na které člověk na Zemi nepomyslí," zhodnotil Američan. "To je neuvěřitelné," reagoval Pitt.

Americký herec se s astronauty na vesmírné stanici spojil ze sídla amerického Národní úřadu pro letectví a vesmír (NASA) ve Washingtonu. Dvacetiminutovou konverzaci živě přenášela NASA TV. Pitt propaguje zmíněný film Ad Astra, v němž v roli astronauta podstoupí riskantní misi na okraji sluneční soustavy.

Ve výběru hudby se astronauti střídají

"Popovídejme si teď o mně. Jak se vám jevil film? Podařilo se nám napodobit stav beztíže?" zeptal se herec kosmonauta. "Vypadalo to výborně," odvětil Hague.

Herce mimo jiné zajímal pracovní rytmus na palubě. Dozvěděl se, že astronauti pracují od 07:30 do 19:30 (život na ISS se řídí koordinovaným světovým časem, který je nyní o dvě hodiny pozadu oproti SELČ, pozn. red.). Pitt se také ptal, kdo na stanici vybírá hudbu, a zjistil, že osazenstvo ISS se v tom střídá.

Hollywoodská hvězda chtěla rovněž vědět, zda astronauti mohli z ISS pozorovat nezdařené přistání modulu indické sondy Čandrájan-2 na Měsíci. Dozvěděla se, že nikoli.

Na závěr Pitt požádal Hagua o verdikt ohledně toho, zda se své role lépe zhostil George Clooney ve snímku Gravitace, anebo on ve fimu Ad Astra. "Samozřejmě, že vy," odpověděl Hague.

Video: Podívejte se na recenzi Kamily Fily k filmu Tenkrát v Hollywoodu

Tenkrát v Hollywoodu staví na obrovské atmosféře, na vytvoření světa, ve kterém vás jako diváka baví pobývat, tvrdí o Tarantinově filmu Kamil Fila. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Další zprávy