reklama
 
 

Bondův šéf propouští. Kdo neumí s Facebookem, má smůlu

29. 3. 2010 16:52
V rámci modernizace nabere MI5 nové, počítačově gramotné pracovníky

Londýn - Britská bezpečnostní služba MI5 se modernizuje.

V rámci nového programu plánuje propustit starší agenty, kteří neumějí používat internet a nerozumí sociálním sítím Twitter nebo Facebook. Nahradit je mají mladší, počítačově a internetově gramotnější kolegové.

"Myslím, že někteří naši zaměstnanci nejsou zrovna těmi, které budeme v budoucnosti chtít," prohlásil generální ředitel MI5 Jonathan Evans před parlamentním výborem, kterému představil program "dobrovolného i nuceného propouštění".

Evans členům výboru zdůvodnil propouštění tím, že je velice znepokojený nízkou úrovní počítačové gramotnosti mezi zaměstnanci MI5.

Místo počítačově negramotných pracovníků proto úřad najme nové členy zpravodajské služby a podpůrný personál, kteří s počítači a internetem umí.

Úřad tak chce pomocí modernizačního programu vylepšit profil celé organizace a zároveň plánuje zvýšit počet zaměstnanců, kteří mohou být nasazeni na aktivní operace.

Propouštění a nabírání schopnějších pracovníků se tak netýká jen oddělení IT technologií, ale mělo by postihnout celou organizaci skrz naskrz.

MI5 má v současnosti kolem tří a půl tisíce zaměstnanců a do příštího roku chce jejich počet navýšit na více jak čtyři tisíce.

autor: Zpravodajská směna | 29. 3. 2010 16:52

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama