Bombardér nouzově přistál přímo mezi lidi v moři. Letecká show na Floridě se zvrtla

Přímo mezi koupající se lidi u rušné pláže na Floridě přistál bombardér z druhé světové války. Pilotovi se podařilo nouzový manévr provést bezpečně a nezranil sebe ani nikoho dalšího. Videozáznam ukazuje, jak letadlo zpomaluje, když se blíží k vodní ploše, až se přední vrtule úplně zastaví a letoun přistává na hladině.
Letecká show se zvrtla: Letoun musel nouzově přistát mezi koupající se lidi | Video: Associated Press

Pilot předváděl divákům letoun TBM Avenger v rámci letecké show Cocoa Beach. Organizátoři akce pak na svých webových stránkách potvrdili, že se nikomu nic nestalo a poruchu motoru prošetřuje Federální letecký úřad a Národní rada pro bezpečnost dopravy. 

TBM Avenger je torpédový bombardér používaný americkým námořnictvem během druhé světové války. Podle Národního muzea námořního letectví jde o největší jednomotorový letoun používaný během války.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 46 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy