Bojíte se covidu? Lehněte si do rakve. Japonci léčí svérázně strach z koronaviru

Magazín Magazín
24. 8. 2020 11:01
Nevšední odreagování od pandemie nabízí Japoncům firma na zážitky. Zákazníky zavře do rakve a skrz prosklené víko je nechá pozorovat hororovou scénu. Vystrašeným lidem se později uleví a zmizí i panický strach z nákazy covidem-19.
Terapie lehnutím si do rakve. Japonci tak léčí vyděšení z covidu | Video: Reuters

Člověk, který si chce odpočinout od přetěžkých myšlenek na covid-19, musí počítat s tím, že v agentuře Kowagarasetai zažije pořádný horor. Lehne si totiž do rakve, zaposlouchá se do děsivého příběhu a skrz skleněné víko pozoruje nervy drásající scény.

"Pandemie je velmi stresující a my doufáme, že díky strachu se lidé uvolní a přijdou na jiné myšlenky," řekla agentuře Reuters Kenta Iwanová, která má projekt na starosti. Délka představení je vždy 15 minut a zákazník za něj zaplatí přibližně 170 korun.

Spousta japonských herců přišla během pandemie o práci, a proto hledají způsoby, jak se uživit. Řada mladých lidí i manažerů zase potřebuje "upustit páru". Vzhledem k opatření ohledně koronaviru se tradiční kulturní program nahrazuje různými alternativami, jako je právě sledování hororu z rakve anebo automobilu.

"Koronavirus zrušil většinu divadelních představení a dalších kulturních akcí. Hledala jsem způsob, jak se odreagovat od stresu," řekla jedna z návštěvnic poté, co si nevšední zážitek vyzkoušela na vlastní kůži. 

Rakev se nachází kousek od autobusového nádraží v centru Tokia. "Potřebovali jsme něco, co není omezené časem ani místem. Rakve se dají snadno přemístit a potřebujeme jen tmavou místnost. Je to pro nás dobrý výdělek a zákazníci jsou spokojení," dodává Iwanová.

 

Právě se děje

Další zprávy