Bojíte se covidu? Lehněte si do rakve. Japonci léčí svérázně strach z koronaviru

Magazín Magazín
24. 8. 2020 11:01
Nevšední odreagování od pandemie nabízí Japoncům firma na zážitky. Zákazníky zavře do rakve a skrz prosklené víko je nechá pozorovat hororovou scénu. Vystrašeným lidem se později uleví a zmizí i panický strach z nákazy covidem-19.
Terapie lehnutím si do rakve. Japonci tak léčí vyděšení z covidu | Video: Reuters

Člověk, který si chce odpočinout od přetěžkých myšlenek na covid-19, musí počítat s tím, že v agentuře Kowagarasetai zažije pořádný horor. Lehne si totiž do rakve, zaposlouchá se do děsivého příběhu a skrz skleněné víko pozoruje nervy drásající scény.

"Pandemie je velmi stresující a my doufáme, že díky strachu se lidé uvolní a přijdou na jiné myšlenky," řekla agentuře Reuters Kenta Iwanová, která má projekt na starosti. Délka představení je vždy 15 minut a zákazník za něj zaplatí přibližně 170 korun.

Spousta japonských herců přišla během pandemie o práci, a proto hledají způsoby, jak se uživit. Řada mladých lidí i manažerů zase potřebuje "upustit páru". Vzhledem k opatření ohledně koronaviru se tradiční kulturní program nahrazuje různými alternativami, jako je právě sledování hororu z rakve anebo automobilu.

"Koronavirus zrušil většinu divadelních představení a dalších kulturních akcí. Hledala jsem způsob, jak se odreagovat od stresu," řekla jedna z návštěvnic poté, co si nevšední zážitek vyzkoušela na vlastní kůži. 

Rakev se nachází kousek od autobusového nádraží v centru Tokia. "Potřebovali jsme něco, co není omezené časem ani místem. Rakve se dají snadno přemístit a potřebujeme jen tmavou místnost. Je to pro nás dobrý výdělek a zákazníci jsou spokojení," dodává Iwanová.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy