Boj o platy lékařů pokračuje. Na čí straně jste?

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
7. 11. 2011 19:00
Mají lékaři dostat 10 % mzdy, nebo se uskromnit? Hlasujte ve facebookové anketě
Foto: Ludvík Hradilek

Anketa - Lékařské odbory znovu hrozí kvůli mzdám protesty. Nelíbí se jim návrh ministra zdravotnictví Leoše Hegera, který chce zdravotníkům od ledna navýšit platy o 6,25 procenta.

Zástupci odborů přitom požadují hned od začátku roku zvýšení o 10 procent.

Po měsíci, kdy budou formou happeningů připomínat ministrovi jeho závazky, se odboráři znovu rozhodnou, zda ve svých akcích přitvrdí. Zatím výpovědi dávat nebudou. Nechtějí ani omezit péči o pacienty.

Leoš Heger již dříve Aktuálně.cz řekl, že doktorům více dát nemůže. Navýšením o zmíněných 6,25 procenta znamená, že z rozpočtu resortu odteče částka kolem tří miliard korun, což je podle ministra vzhledem k současné ekonomické situaci maximum, které může za dané situace uvolnit.

Jsou lékaři v Česku podhodnoceni a zaslouží si víc? Nebo by se měli v době finanční krize uskromnit?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy