Pozor, je tu nejdepresivnější den v roce. Vznikl na zakázku, aby lidi jezdili k moři

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
21. 1. 2019 7:38
Pravým důvodem fenoménu Blue Monday, jenž přisuzuje třetímu lednovému pondělku titul nejdepresivnější den v roce, nejsou ani uplynulé Vánoce, ani nekonečné čekání na další volno či porušená novoroční předsevzetí. Za všechno může pravidelný pokles prodeje zájezdů k moři.

Každoroční jízdní řád na Blue Monday

V pátek 18. ledna vyšel v britském listu Evening Standard "Jízdní řád Blue Monday 2019". Autorka Fay Maschlerová v něm radí téměř hodinu po hodině, co by člověk měl udělat a čeho se naopak vyvarovat, aby překonal nejdepresivnější den v roce, který připadá vždy na třetí lednové pondělí.

Začít se má již v neděli večer - jít spát brzy a s oblíbenou knihou, nechat se probudit oblíbenou písničkou. V práci se pak člověk nemá dívat na sociální sítě, aby zbytečně nezáviděl ostatním, jak se mají dobře, a nesrovnával se s nimi. Lepší je prý obejít blok domů kolem dokola a hlavně si dopřát dobrý a vydatný oběd.

Zdá se vám to jako plytké pavědecké rady? Máte pravdu, ostatně celý fenomén Blue Monday je pavědecký. 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy