Pozor, je tu nejdepresivnější den v roce. Vznikl na zakázku, aby lidi jezdili k moři

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
21. 1. 2019 7:38
Pravým důvodem fenoménu Blue Monday, jenž přisuzuje třetímu lednovému pondělku titul nejdepresivnější den v roce, nejsou ani uplynulé Vánoce, ani nekonečné čekání na další volno či porušená novoroční předsevzetí. Za všechno může pravidelný pokles prodeje zájezdů k moři.

Každoroční jízdní řád na Blue Monday

V pátek 18. ledna vyšel v britském listu Evening Standard "Jízdní řád Blue Monday 2019". Autorka Fay Maschlerová v něm radí téměř hodinu po hodině, co by člověk měl udělat a čeho se naopak vyvarovat, aby překonal nejdepresivnější den v roce, který připadá vždy na třetí lednové pondělí.

Začít se má již v neděli večer - jít spát brzy a s oblíbenou knihou, nechat se probudit oblíbenou písničkou. V práci se pak člověk nemá dívat na sociální sítě, aby zbytečně nezáviděl ostatním, jak se mají dobře, a nesrovnával se s nimi. Lepší je prý obejít blok domů kolem dokola a hlavně si dopřát dobrý a vydatný oběd.

Zdá se vám to jako plytké pavědecké rady? Máte pravdu, ostatně celý fenomén Blue Monday je pavědecký. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy